ZAPISY do LARPa – finał Warsztatów Larpowych

Zapisy trwają
9 sierpnia 2015
godz. 16.00

Po tygodniowych zmaganiach grupa uczestników warsztatów larpowych przygotowała dla nas swojego pierwszego LARPa. Projekt stworzony został dla siedmiu drużyn, w których może być od 3 do 4 osób – każda powyżej 16 roku życia, ze względu na tematykę. Zapisów można dokonywać pod nr tel. 733 262 502. Liczy się kolejność zgłoszeń!

Larpy, choć w Polsce wciąż mało znane, są powszechnie używaną i cenioną formą rozrywki na świecie. Jednocześnie, ze względu na swoją specyfikę, są też uznaną metodą edukacji pozaformalnej.

LARP (Live Action Role Playing) polega na wspólnym tworzeniu opowieści, a następnie przeżywaniu jej dzięki wcielaniu się w wyznaczone role. W zależności od budowy i przeznaczenia mogą służyć: budowaniu grupy, zwiększaniu kompetencji, przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw. Dzięki uczestnictwie w larpach dzieci, młodzież oraz dorośli pobudzają kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, doskonalą umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, pracują nad pewnością siebie, a ponadto uczą się empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Wszystko to w atrakcyjnej formie zabawy.

Stalowowolskie warsztaty mają przede wszystkim pokazać uczestnikom, czym tak właściwie jest larp, a następnie wyposażyć ich w podstawową wiedzę i kompetencje z zakresu tworzenia gier. Warsztaty będą składać się z dwóch weekendowych sesji – 1-2 sierpnia oraz 7-9 sierpnia. Podczas szkoleń ich uczestnicy wprowadzeni zostaną do tematu gier improwizowanych oraz tworzenia scenariuszy larpowych. Efektem warsztatów będzie stworzona wspólnie gra, która przeprowadzona zostanie podczas Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką (7-9 sierpnia 2015).

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu wypełnienia wszystkich wolnych miejsc.
Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Mogą wziąć w nich udział osoby, które ukończyły 16 lat i dokonają zapisu telefonicznie pod numerem: 791 711 352.

Warsztaty poprowadzą Daniel Krzaczkowski i Marcin Słowikowski.

Daniel Krzaczkowski – absolwent studiów filozoficzno-historycznych oraz pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. Z wykształcenia historyk i edukator. Z zamiłowania fantasta i muzyk amator. Na co dzień pracuje w pięknej, renesansowej synagodze prowadząc warsztaty, wykłady i organizując działalność ośrodka. Po godzinach działa w Stowarzyszeniu „Studnia Pamięci” zajmując się edukacją historyczną i kulturową. Od lat związany z klubem fantastyki „Grimuar” z Lublina, gdzie po raz pierwszy zetknął się z larpami i grami miejskimi, których potencjał teraz przenosi na obszar edukacji.

Marcin Słowikowski – z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania larpowiec. Obronił pracę magisterską na temat larpów w Katedrze Teorii Kultury i Metodologii Nauk o Kulturze UMCS. Gracz i autor gier na skalę ogólnopolską i międzynarodową. Zdobywca kilku nominacji oraz nagrody w konkursie Złote Maski. Organizator i sędzia lubelskiego konkursu Larpy Najwyższych Lotów. Współorganizator pierwszego w Polsce cyklu szkoleń larpowych – LubLarp. Uczestnik i mówca konferencji larpowych: KOLA 2013 – 2015 i Knudepunkt 2014 – 2015.

Program warsztatów:

1 sierpnia /6 godzin/ 10.00 – 16.00
– budowanie grupy, integracja
– wprowadzenie w tematykę larpów, podstawowe pojęcia
– przykładowa gra
– elementy składowe larpów, rodzaje i podział gier improwizacji,  motywacja i typy graczy
– budowanie postaci – historia, relacje, motywacje, wygląd i zachowanie, kostium i rekwizyty

 2 sierpnia /6 godzin/ 10.00 – 16.00
– fabuła larpa – czym różni się od fabuł liniowych, sposoby budowania, wątki i relacje, mapa wątków
– mechanika larpa – kiedy i dlaczego mechanika jest potrzebna, najbardziej znane mechaniki, budowanie własnych mechanik
– larp jako projekt – jak się do tego zabrać w praktyce, techniki, narzędzia, wskazówki

 7 sierpnia /3 godziny/ 17.00 – 20.00
ewaluacja pierwszych warsztatów i pracy własnej uczestników
– tworzenie scenariusza gry na podstawie stworzonych pomysłów
– projektowanie zadań, tworzenie mechaniki, fabuły
– projektowanie bohaterów niezależnych

 8 sierpnia /6 godzin/ 10.00 – 16.00
– pisanie fabuły gry, tworzenie świata, głównej osi fabularnej
– wymyślanie i balansowanie wątków i zadań dla uczestników
– tworzenie rekwizytów i kostiumów

 9 sierpnia /3 godziny/ 15.00 – 18.00
– GRAMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha