Kino letnie – sierpień 2015

piątki i soboty
od godz. 20.30
taras MDK

Zapraszamy do kontynuowania filmowej „Podróży za jeden uśmiech” w Letnim Kinie MDK także w sierpniu. Podczas tegorocznych wakacji projekcje odbywają się na tarasie domu kultury w każdy piątek i sobotę tuż po zachodzie słońca. W sierpniu rozpoczynać się będą o godzinie 20.30, a więc nieco wcześniej niż miało to miejsce w lipcu.

W sierpniowym repertuarze kina „pod gwiazdami” znalazło się 10 filmów uporządkowanych w bloki tematyczne: „Włoski weekend”, „Stalowowolskie Dni Fantastyki”, „Komediowo”, „Filmowe propozycje widzów” oraz „Reż. życie”.

Co prawda teren kina wyposażony jest w leżaki i krzesła, bywa jednak, że występuje deficyt tych dobrodziejstw. Aby więc ekspedycja filmowa przebiegała bez zakłóceń, mile widziani są widzowie wyposażeni w koce lub inny ekwipunek przydatny do wygodnego podróżowania.

Zapraszamy na wspólną filmową podróż do Kina Letniego MDK!WŁOSKI WEEKEND:

31.07.2015

WESELE W SORRENTO reż. Susanne Bier

„Wesele w Sorrento” to romantyczna komedia nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych.

Niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. „Wesele w Sorrento” to kino gatunkowe w najczystszej postaci, niczym „Mamma Mia!”, tyle że z błyskotliwym scenariuszem, jak pisała krytyka.
W efekcie powstała brawurowa opowieść ze świetnie nakreślonymi postaciami, pełna pikantnych dialogów i humoru.

1.08.2015

ZAKOCHANI W RZYMIE reż. Woody Allen

Komedia poświęcona Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami kusi widzów atrakcyjną obsadą. Poza najgorętszymi, młodymi gwiazdami Hollywood – nominowanymi do Oscara Ellen Page („Juno”) i Jessem Eisenbergiem („The Social Network”), Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii – swoją muzę z „Vicky Cristina Barcelona” Penelope Cruz oraz nieobliczalnego komika numer jeden, Włocha Roberto Benigniego (statuetka dla najlepszego aktora za „Życie jest piękne”), a także trzykrotnie nominowanego do Złotego Globu i raz do Oscara Aleca Baldwina („To skomplikowane”), powracającą po dłuższej przerwie na jego plan Judy Davis (nominowana do Oscara
za „Podróż do Indii” i Allenowskich „Mężów i żony”), a także… po raz pierwszy od sześciu lat („Scoop – Gorący temat”) samego siebie.


STALOWOWOLSKIE DNI FANTASTYKI:

7.08.2015

SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW reż. Hayao Miyazaki

Oscar dla najlepszego długometrażowego filmu animowanego w 2003 roku. Zachwycająca animacja Hayao Miyazakiego – jednego z najsłynniejszych twórców filmów animowanych w Japonii, znakomitego mangaki, reżysera i animatora.

Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia dziewczynka Chihiro, która wraz z rodziną trafia przez przypadek do krainy bogów. Tam jej rodzice zjadają pokarm przeznaczony dla bogów i za karę zostają zamienieni w świnie. Aby zdjąć z nich zaklęcie Chihiro musi udać się na służbę do czarownicy Yubaby – właścicielki dobrze prosperującej łaźni dla bogów.

8.08.2015

MROCZNE CIENIE reż. Tim Burton

Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green, Johny Lee Miller, do tego reżyseria Tim Burton, czyli… widzów czeka mieszanka wybuchowa: kreacji aktorskich, historii nie z tej ziemi i charakterystycznych bohaterów, których nie sposób zapomnieć.

W 1752 roku Joshua i Naomi Collinsowie wraz z synem Barnabasem wyruszyli z Liverpoolu do Ameryki by rozpocząć nowe życie. Ale nawet ucieczka za ocean nie wystarczyła, aby uniknąć tajemniczej klątwy, która raz na zawsze przeklęła ich rodzinę. Mijają dwie dekady, a dorosły Barnabas (Johnny Depp) ma świat u stóp, a właściwie miasto Collinsport w Maine. Mieszka w pięknym dworze Colinwood. Jego życie obfituje w bogactwa, władzę i piękne kobiety – do czasu, gdy robi poważny błąd, zakochując się i łamiąc serce Angelique Brouchard (Eva Green). Czarownica, w każdym tego słowa znaczeniu, skazuje go na los gorszy od śmierci: zamieniając go w wampira…


KOMEDIOWO:

14.08.2015

JESTEM NA TAK reż. Peyton Reed

Jim Carrey w roli główniej i wszystko jasne… po prostu musi być zabawnie.

Bohaterem filmu jest sfrustrowany urzędnik bankowy – introwertyk, który na większość propozycji odpowiada nieodmiennie „nie”. Tkwiąc w bezruchu, Carl spotyka nagle charyzmatycznego guru, który nakłania go do zmiany trybu życia. Carl, choć nie od razu, poddaje się perswazji nawołującego do zmian mówcy i postanawia spróbować postawy
„na tak”.

15.08.2015

PARA NA ŻYCIE reż. Sam Mendes

Rewelacyjna i zwariowana komedia Sama Mendesa, zdobywcy Oscara, twórcy „American Beauty”, przeniesie widzów w świat zakochanych, którzy poszukując swojego miejsca wyruszają w najbardziej fascynującą podróż jaką można sobie wyobrazić: zakładają rodzinę.


FILMOWE PROPOZYCJE WIDZÓW:

Filmy wybrano spośród tytułów zaproponowanych przez widzów na facebookowym profilu „Seansu pod palmą”

21.08.2015

KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA. MOONRISE KINGDOM reż. Wes Anderson

Bruce Willis, Edward Horton, Bill Murray i Tilda Swinton w nietuzinkowym świecie wykreowanym przez Wesa Andersona.

Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser Wes Anderson przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia w bezkresnej głuszy lasów Nowej Anglii.

22.08.2015

NIEŚCISZALNI reż. Ola SimonssonJohannes , Stjärne Nilsson

Najlepszy film 26. Warszawskiego Festiwalu Filmowego – nagroda publiczności

Oficer policji Amadeus Warnebring (Bengt Nilsson), urodzony w rodzinie z muzycznymi korzeniami, paradoksalnie nienawidzi muzyki. Pewnego dnia jego przekonania stają pod znakiem zapytania, kiedy grupa zwariowanych muzyków, kierowana przez piękną i buntowniczą Sanne (Sanna Persson), decyduje się użyć miasta jako instrumentu muzycznego. Ich sztuka powoduje chaos i bałagan w mieście. Kiedy Warnebring dowiaduje się, że kobieta, którą kocha, należy do gangu muzyków, których tropi, pozostaje mu tylko jedno: przeniknąć do przerażającego świata rytmu i muzyki, których całe życie unikał.


REŻ. ŻYCIE:

28.08.2015

80 MILIONÓW reż. Waldemar Krzystek

Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

29.08.2015

SUGAR MAN reż. Malik Bendjelloul

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny – Oscar 2013

Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał.


Projekt “Kino letnie – projekcje w plenerze” w sierpniu jest realizowany dzięki wsparciu:

logo PISF     sksil logo     logo_60_lat_FN_czarneMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha