Jak nas widzą Amerykanie?

7 września 2015
godz. 16.30 – warsztaty
godz. 19.00 – spektakl

Czas tuż pourlopowy sprzyja refleksjom z pobytów za granicą, czy też spotkaniom z mieszkańcami innych krajów. Dodatkowe argumenty w tych tematach znajdą się w pierwszej powakacyjnej propozycji MDK.

Już w najbliższy poniedziałek na scenie MDK spektakl „Jasiu albo polish joke” wystawi Teatr Nowy z Zabrza. Ta sztuka Davida Ivesa, ciesząca się w USA sporym powodzeniem, opiera się na obiegowych opiniach Amerykanów o typowym Polaku: to osoba o szczególnych skłonnościach do „rozczarowania, zniechęcenia i desperacji”.

Spektakl zawita do Stalowej Woli w ramach projektu „Teatr Polska”, który zakłada zorganizowanie warsztatów na temat sztuki, tuż przed jej wystawieniem. Zapraszamy Państwa do kawiarni MDK na rozmowy o: doświadczeniach emigracyjnych/podróżniczych, odbiorze nas przez inne nacje, byciu Polakiem/Patriotą. Prosimy przynieść ze sobą pamiątki z wyjazdów. Warsztaty są okazją do przejrzenia się wizerunkowi Polaka za granicą.

7 września 2015

godz. 16.30 – warsztaty