Stalowowolskie Dni Seniora

29 września - 4 października 2015

Seniorzy wspólnie z Miejskim Domem Kultury przygotowali program obchodów Stalowowolskich Dni Seniora. Duża różnorodność imprez w ramach tego wydarzenia niech będzie zachętą dla wszystkich mieszkańców miasta do aktywnego wzięcia w nich udziału.
Już pierwszego dnia, we wtorek 29 września, podczas debaty „Pojawia się choroba i…” poznamy kolejnego Ambasadora Stalowej Woli. Roli tej podejmie się dr n. med. Tomasz Darocha, znany w całej Polsce z udziału w akcji ratującej życie 2,5-letniego Adasia znajdującego się w stanie głębokiej hipotermii.
W środę sportową rywalizację seniorów zakończy Nocna Rowerowa Masa Krytyczna. Seniorzy, wzmocnieni stowarzyszeniami turystycznymi, propagować będą bezpieczną jazdę
rowerem porą wieczorową. Ale w masowym przejeździe rowerami ulicami miasta mogą wziąć udział wszyscy chętni, by zamanifestować swe przygotowanie do jazdy po zmroku.
Na piknik „Dary jesieni” seniorzy zapraszają w czwartek. W roli jurorów pojawią się na nim studenci. Oceniać będą smaki i pożywność zawartości słoików, w które zwykle wyposażają ich mamy czy babcie przed podróżą do akademika, na stancję. Tym razem słoiki przygotują stalowowolscy seniorzy.
Piątek przeznaczony jest na solidny trening, przygotowujący do wspólnego tańca w kręgu – najmodniejszej obecnie formy wyrażenia radości z bycia razem, cieszenia się życiem.
Seniorzy zatańczą w kręgu na Placu Piłsudskiego, na zakończenie przemarszu ulicami naszego miasta, by następnie zaprezentować się w artystycznych wizytówkach przygotowanych przez reprezentacje poszczególnych organizacji seniorskich.
Przez całą niedzielę natomiast trwać będzie II Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”. W konkursie zmierzą się zespoły muzyczne z trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. A finałowy koncert laureatów konkursu zakończy recital Sławy Przybylskiej.

Zapraszamy!

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

Do pobrania: Stalowowolskie Dni Seniora – program

SENIOR _DRUK.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha