Co nam zostało z „Mydełka Fa”? (warsztaty)

28 września 2015
godz. 19.00
(po spektaklu "Rewolucja Balonowa")

W najbliższy poniedziałkowy wieczór, po raz drugi we wrześniu, zawita do MDK spektakl dzięki projektowi Teatr Polska. Muzodram „Rewolucja balonowa” przedstawią Katarzyna Maria Zielińska i kontrabasista Ksawery Wójciński.

Projekt Teatr Polska zakłada, że w dniu spektaklu teatr nieco głębiej zagości w miejscu prezentacji. Stąd obok przedstawień odbywają się również warsztaty.
Po obejrzeniu sztuki („Rewolucja balonowa” / 28 września / godz. 19.00), zapraszamy osoby urodzone przed 1982 rokiem, ale jeszcze trzydziestolatków, na rozmowy z aktorką i twórcami spektaklu.

Osoby biorące udział w warsztatach przypomną sobie czas przełomu 1989 roku. Wspominać będą to, w jaki sposób wyobrażali/ły sobie przyszłość, która na nich miała czekać w nowej rzeczywistości. Wizje przyszłości podsycane entuzjazmem związanym z przełomem były bardzo barwne, często również absurdalne. Zadaniem uczestników będzie opowiedzenie o swoich wizjach i skonfrontowanie ich z obecną rzeczywistością.  Co nam się udało zrealizować? Jakie wartości po drodze zgubiliśmy? Każda osoba będzie miała kilka minut na opowieść, stając na scenie. Warsztaty pozwolą uczestnikom poczuć wspólnotę wynikającą z podobnych doświadczeń. Poprzez wsłuchanie się we wspólne wspomnienia uczestnicy będą mieli okazję odkrycia na nowo istoty przemian roku 1989. Warsztat ma także na celu przybliżenie uczestnikom konwencji teatru dokumentalnego, w której materią literacką staną się ich własne wspomnienia i słowa.

Rewolucja balonowa”
28 września 2015
godz. 19.00
sala kameralna MDK
bilety: 20/ 10 zł

PO SPEKTAKLU ZAPRASZAMY NA WARSZTATYMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha