Przekręt (nie)doskonały – Teatr “Capitol”

12 grudnia 2015
sala widowiskowa

Polska prapremiera kultowej brytyjskiej komedii PRZEKRĘT (NIE)DOSKONAŁY czyli kto widział Pannę Flint? Tytuł oryginalny: MY FRIEND MISS FLINT.

Polska prapremiera błyskotliwej komedii mistrzów gatunku – Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana. Churchill znany jest polskim widzom z takich hitów jak „Dekorator” czy „Chwile słabości” – obydwie sztuki w reżyserii Andrzeja Rozhina cieszyły się olbrzymim powodzeniem na warszawskich (i nie tylko) scenach.

PRZEKRĘT (NIE)DOSKONAŁY… to esencja brytyjskiego humoru! Inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza. Przetłumaczona na 15 języków i grana na całym świecie z roku na rok zyskuje na aktualności i popularności. Trudno bowiem o bardziej bieżący i wiecznie żywy temat niż PODATKI! Rozliczenia podatkowe spędzają bowiem sen z powiek nawet najbardziej praworządnemu obywatelowi, a hasło „Urząd Skarbowy” powoduje zimne dreszcze!

O wielkich przekrętach i ich „bohaterach” czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i… zazdrością. Jak przechytrzyć Skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki Fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Bohaterowie sztuki Churchilla & Yeldhmana znaleźli sposób!

Reżyseria: Andrzej Rozhin, Scenografia Dorota Banasik

Tłumaczenie: Klaudyna Rozhin, Asystent reżysera Dorota Semeryt

Obsada (wymiennie):
Łukasz Nowicki/ Rafał Cieszyński
Joanna Moro/ Katarzyna Kwiatkowska
Maja Bohosiewicz/ Maria Dejmek
Michał Piela/Jacek Kopczyński
Dorota Chotecka/ Dorota Nowakowska
Bogdan Kalus/ Andrzej Pieczyński

Premiera ogólnopolska: październik 2015

Bilety: 80 zł – parter, 65 zł – balkon
Bilety zbiorowe i zamówienia biletów u organizatora: Edward Małek, tel. 506 55 39 37,