Laureat Fryderyka i Orfeusza na Podwieczorku przy fortepianie

7 lutego 2016
godz. 16.00
sala widowiskowa

Pierwszy w nowym roku „Podwieczorek przy fortepianie” zapowiada się bardzo ekscytująco. Wystąpi bowiem urodzony w Stalowej Woli Jerzy Butryn, którego kariera śpiewaka oratoryjnego, operowego rozwija się niezwykle interesująco. Ma na swoim koncie już tak prestiżowe nagrody jak polski Fryderyk czy jego francuski odpowiednik Orfeusz. Wokaliście towarzyszyć będzie pianistka Katarzyna Neugebauer.

Podwieczorek przy fortepianie
Jerzy Butryn – bas-baryton
Katarzyna Neugebauer – fortepian

W programie:
R. Vaughan Williams – The Vagabond
R. Vaughan Williams – Let Beauty Awake
R. Vaughan Williams – The Roadside Fire z cyklu „Songs of Travel”
W. A. Mozart – Marsz turecki z sonaty A-dur
W. A. Mozart – Aria Figara „Non piu andrai” z opery „Wesele Figara”
S. Moniuszko – Stary Kapral
S. Moniuszko – Aria Skołuby „Ten zegar stary” z opery „Straszny dwór”
G. Verdi – Aria Filipa „Ella giammai m’amo” z opery „Don Carlos”
C. Debussy – Światło Księżyca z Suity Bergamasque
G. Bizet – Aria Escamillo „Votre Toast (Torreador!)” z opery „Carmen”
J. Bock – Aria Tewjego „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”

Bilety: 10 / 20 zł – rodzinny (maksymalnie dla 4 osób)


Jerzy Butryn
Urodzony w Stalowej Woli bas-baryton. Już od najmłodszych lat uczęszczał do klas chóralnych założonych przez Stanisława i Danutę Steczkowskich w PSP nr 1. Przez wiele lat związany z Miejskim Domem Kultury jako członek jego zespołów, m.in. Chóru Chłopięco-Męskiego „Cantus”, Orkiestry Dętej, Big Bandu, Zespołu „Ziemia Kanaan” czy Kwartetu
męskiego „Quatuori Virinorus”. Uczęszczał również do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli, gdzie pobierał naukę gry na akordeonie. Absolwent wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie śpiewu prof. Bogdana Makala (dyplom z wyróżnieniem). Stypendysta programu Erasmus w Hochschule für Musik Detmold w klasie śpiewu prof. Larsa Woldta. Obecnie doktorant na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Laureat I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kijowie (Ukraina),
II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, III nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kownie (Litwa), Nagrody Wydziału Kultury na Akademickim Konkursie Interpretacji Pieśni F. Chopina i R. Schumanna we Wrocławiu, finalista I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdrój. Uczestniczył w kursach wokalnych w Dusznikach Zdrój, Kursie Interpretacji Muzyki Kantatowej i Oratoryjnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”, w Kursie Mistrzowskim u prof. Teresy Żylis-Gara,  Andrzeja Dobbera, prof. Anity Garanca, prof. Valeryego Buymistra, prof. Sabiny Martinaityte i prof. Zdzisława Krzywickiego. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa w ramach European Network of Opera Academies w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Występował w salach filharmonii w Kieler Schloss, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Jeleniej Górze, Rzeszowie, Częstochowie i Kaliszu, w ramach Festiwalu BBC Proms (Royal Albert Hall) w Londynie, Schleswig-Holstein Musik Festiwal w Kiel, Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Leo Festiwal we Wrocławiu oraz Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdrój. Współpracował z Paulem McCreesh’em, Łukaszem Borowiczem, Rubenem Silvą, Tadeuszem Wojciechowskim, Benjaminem Bayl’em, Stanisławem Gałońskim, Jerzym Salwarowskim, Włodzimierzem Szymańskim, Przemysławem Stanisławskim, Roberto Skolmowskim, Ernstem Kovacicem. Od samego początku powstania współtworzył zespół „Collegium Zieleński”, z którym to nagrał Offertoria i Communiones (Opera Omnia) Mikołaja Zieleńskiego (nagrodzone Złotym Orfeuszem Academie du Disque Lyrique we Francji i Fryderykiem w kategorii Muzyka Dawna). Współpracuje także z zespołem muzyki dawnej „Capella Cracoviensis”, „Capella Viridimontana”, „Collegio di Musica Sacra”, Teatrem Lalek we Wrocławiu oraz Chórem Narodowego Forum Muzyki, z którym odbył wiele koncertów w kraju i za granicą, a także brał udział w nagraniu H. Berlioz – Grande Messe des Morts, F. Mendelssohn-Bartholdy – Eliasz (nagroda Diapason d’Or de l’Année) oraz B.Britten – War Requiem (Nagroda BBC Music Magazine w kategorii muzyka chóralna roku).
Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, zarówno z repertuarem oratoryjnym, operowym, pieśniarskim, jak również muzyki cerkiewnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

Katarzyna Neugebauer
Pianistka urodzona w Poznaniu. Od ponad 10 lat związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Jako solistka występowała z J. Kaspszykiem, A. Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Wrocławskiej i Kaliskiej. Posiada w dorobku dwie płyty CD: ze skrzypkiem B. Bokunem (2009) oraz z B. Chilcottem z towarzyszeniem Chóru NFM (2012).Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha