Puchar Polski w Tańcach Par w MDK!

30 stycznia 2016 r.
godz. 11.00 - eliminacje
godz. 17.00 - Gala Taneczna

Już 30 stycznia 2016 r. na scenie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbędzie się po raz pierwszy Puchar Polski w Tańcach Par, którego podstawą są tańce karaibskie – salsa , merengue i bachata. W oparciu o te trzy tańce tworzone są choreografie w parach, duetach, solowe i grupowe, a także te, z dodaną historią, zwane caribbean show. Będzie można podziwiać również tancerzy tańczących disco fox.

MDK ma spore doświadczenie w organizacji imprez tanecznych. W poprzednich latach był organizatorem turniejów tańca towarzyskiego. Podczas nich można było podziwiać tancerzy tańczących tańce latynoamerykańskie (samba, cha cha, rumba, paso doble czy jive), oraz tańce standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep). Ten rodzaj turnieju jest natomiast nowością na naszym terenie, choć od 6 lat Klub Tańca Towarzyskiego “Mała Volta” poszerzył swój repertuar taneczny właśnie o tańce karaibskie. Przynależność do Polskiej Federacji Tańca dała naszym tancerzom możliwość startów w zawodach o randze mistrzowskiej, wielokrotnie z dużymi sukcesami w Polsce i poza granicami. Z tego też powodu Polska Federacja Tańca przyznała Miejskiemu Domowi Kultury i KTT “Mała Volta” organizację Pucharu Polski w Tańcach Par, co daje nam możliwość propagowania tej dyscypliny tanecznej, zarówno lokalnie jak i w skali kraju.

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stalowej Woli, Pana Lucjusza Nadbereżnego, zaś organizatorami Pucharu Polski w Tańcach Par są Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Klub Tańca Towarzyskiego “Mała Volta” przy współorganizacji Polskiej Federacji Tańca i Urzędu Miasta Stalowej Woli.

Eliminacje turnieju rozpoczynają się o godz. 11.00, zaś Gala Taneczna przewidziana jest o godz. 17.00. Wszystkich miłośników tańca zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury!!!

Bilety

(w formie opasek, uprawniające do całodziennego wejścia na salę widowiskową podczas trwania turnieju)

– 20 zł – normalny

10 zł  – ulgowy*

*(uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby bezrobotne, Karta Dużej Rodziny, Karta „Aktywni 60+”)

HERB_ST_WOLA   Logo KTT Mała Volta    mdklogotransparent2 

pft logo

 SALSA plakat _DRUK.indd

Nasz turniej w bazie Polskiej Federacji Tańca – LINK

Mapa dojazdu – na dole stronyMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha