Jerzy Butryn XXII Ambasadorem Stalowej Woli

7 lutego 2016
sala widowiskowa

Już w najbliższą niedzielę grono Ambasadorów Stalowej Woli powiększy Jerzy Butryn. Podczas Podwieczorku przy fortepianie XXII Ambasador zaprezentuje się w ciekawie skompilowanym repertuarze, na który złożą się najbardziej reprezentatywne utwory wokalne europejskiej muzyki.

Jerzy Butryn przygodę z muzyką rozpoczął w klasach chóralnych Danuty i Stanisława Steczkowskich w PSP Nr 1 w Stalowej Woli. Śpiewał w Cantusie, grał w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, Big Bandzie, Ziemi Kanaan, tworzył Kwartet Męski Quatuori Virinorus w Miejskim Domu Kultury. Uczęszczał również do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli, gdzie pobierał naukę gry na akordeonie.

Aktualnie ma na swoim koncie nagrodę Fryderyka oraz Orfeusza z zespołem Collegium Zieliński w kategorii muzyka dawna oraz występy podczas najbardziej prestiżowych festiwali: Muzyka w Starym Krakowie, Muzyka Nova i Architektura, Wratislavia Cantas, Leo Festival, Festiwal Moniuszkowski.

Podwieczorek przy fortepianie
7 lutego 2016
sala widowiskowa

Bilety: 10 / 20 zł – rodzinny (maksymalnie dla 4 osób)