Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Stalowej Woli

28 lutego - 6 marca 2016

28 lutego 2016 – W całym mieście odbywać się będzie kwesta na rzecz Ekshumacji i Identyfikacji Żołnierzy Wyklętych prowadzona przez Fundację Przywróćmy Pamięć.

28 lutego 2016 – Park Miejski na tzw. górce:
11:00 – Otwarcie obozu partyzanckiego – dzień z życia partyzantów – czyszczenie broni, dla mieszkańców wspólne ognisko partyzanckie, szkolenie z musztry, śpiewanie pieśni partyzanckich, wystawa sprzętu i uzbrojenia rekonstruktorów, stoisko IPN o/Rzeszów oraz zbiory stowarzyszenia Ocalić od zapomnienia.
13:00 – Pokaz musztry konnej /uzależniona od warunków pogodowych/
14:30 – Inscenizacja bitwy partyzanckiej pt. „Obława” – Atak na obóz partyzancki przez oddział sowiecki.
15:30 Grochówka żołnierska z rekonstruktorami
28 lutego 2016 – obok Urzędu Celnego, ul. Kwiatkowskiego
19:44 – Bieg „Wilczym tropem” na 1963 m oraz 5000 m /trasa przebiega lasem/
Kwesta na budowę Pomnika Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja
Ognisko, grochówka i gorąca herbata.

29 lutego 2016 – Szkoły w Stalowej Woli
Prelekcje w szkołach prowadzone przez nauczycieli historii z wykorzystaniem filmu Stowarzyszenia „Ocalić od Zapomnienia”

1 marca 2016
16:30 – Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej
17:45 – Złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza
18:00 – Stalowowolski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych /ul Ofiar Katynia, ul. Popiełuszki, ul. 1 Sierpnia/
Plac Piłsudskiego:
18:30 – Oficjalne uroczystości wojskowe, Apel Pamięci, Salwa Honorowa, Przemówienia
19:00 – Koncert rockowy zespołu Fever – piosenki i wiersze o Żołnierzach Wyklętych.

2 marca 2016 r. Biblioteka Międzyuczelniana
18:00 – Film pt. „Dzieci kwatery Ł” reż. Arkadiusza Gołębiewskiego oraz Diorama Partyzancka w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa ps „Mściciel” z Mielca

5 marca – Kino Wrzos – MDK
16:00 – Film „Historia Roja” – Przed filmem rekonstruktorzy przybliżą sylwetkę Żołnierza Wyklętego o pseudonimie „Roj”, natomiast po filmie odbędzie się prelekcja dr Mirosława Surdeja z IPN o/Rzeszów, oraz dla 100 osób pamiątkowe wpinki i ryngrafy. /bilety do kupienia w kasach kina Wrzos/