JASKINIOWA WYPRAWA DO PAPUI NOWEJ GWINEI – spotkanie z Grzegorzem Kuśpielem

12 marca 2016
godz. 16.00
sala Chóru „Cantus”
WSTĘP WOLNY

Grzegorz Kuśpiel – podróżnik, grotołaz, instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Członek National Geographic Society, IPCC Indo–Polish Cultural Commitee i Stowarzyszenia Speleologicznego przy Polskim Towarzystwie Geograficznym oraz Klubu Europejskiego. Kierownik pierwszych w historii polskiej speleologii wypraw do Papui Nowej Gwinei (2001 – 2002, 2010 ).

Wyróżniony w Podróżniczych Dokonaniach Roku „KOLOSY 2001”. W roku 2013 znalazł się w grupie odkrywców nagrodzonych Wyróżnieniem przez Kapitułę Festiwalu Podróżniczego KOLOSY za odkrycie i eksplorację Jaskiń: Hardej w Tatrach i Niedźwiedziej Górnej na Jurze Krakowsko–Częstochowskiej.

Od ponad 30 lat uczestniczy w wyprawach jaskiniowych, górskich i etnograficznych w różne zakątki świata.

Zwiedził niemal cały glob odwiedzając Indonezję, Madagaskar, Afrykę Północną, a także Amerykę Południową i indyjskie wyspy Andamany. Odwiedził Malezję, Kambodżę, Nepal.  Eksplorował jaskinie w Czarnogórze, Pirenejach Atlantyckich, Meksyku, a także odwiedzał buddyjskie klasztory w Himalajach. Brał udział w speleologicznej wyprawie za koło polarne i wspinał się w Pamirze. Wszystkich jego podróży nie sposób wyliczyć, a na spotkaniu w MDK w Stalowej Woli  opowie o  jaskiniowej wyprawie do Papui i Nowej Gwinei.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha