Kino Oscarowe we “Wrzosie”

4 - 17 marca 2016

Uff! Nareszcie! Leonardo Di Caprio otrzymał Oscara. Ta informacja zdominowała wszelkie newsy pooscarowe. Aktor już dawno na niego zasłużył, a gdyby tym razem go nie otrzymał to na szanowną Akademię spadłaby fala krytyki ze strony widzów – delikatnie rzecz ujmując. Leo w oscarowej roli w filmie „Zjawa” wkrótce zagości na ekranie Kina „Wrzos”.

Zresztą statuetkę zgarnął również reżyser filmu oraz autor zdjęć, więc nie ma się nad czym zastanawiać – tylko wybrać do kina.

Kim jest Brie Larson? Aktorką, która zdobyła Oscara za rolę w filmie „Pokój” w reżyserii Lennyego Abrahamsona. Jeszcze do niedawna – kiedy otrzymała nominację – cały świat zastanawiał się: „kto to jest?” Wszelkie wątpliwości co do tego będzie można rozwiać podczas seansów we „Wrzosie”. Gwarantujemy, że Brie w niezwykle poruszającej roli mamy uwięzionej wraz ze swoim synem w tytułowym „Pokoju”, zdobędzie serca widzów, podejmując walkę o wolność dla swojego dziecka.

„Syn Szawła” był faworytem jeżeli chodzi o kategorię „Najlepszy film nieanglojęzyczny” i tak też się stało – zdobył statuetkę. Poruszający obraz holocaustu z perspektywy jednego bohatera – członka Sonderkommando – wzrusza do głębi. Prace nad filmem trwały pięć lat. W węgierskiej produkcji zagrało trzech polskich aktorów, m.in. Kamil Dobrowolski – aktor Teatru „Maska” w Rzeszowie.

Czy rzeczywiście proponowane w naszym repertuarze filmy powinny dostać Oscara? Każdy będzie mógł się o tym przekonać i przyznać własnego Oscara – po obejrzeniu tytułów w Kinie „Wrzos”.

Kino „Wrzos” w Stalowej Woli

4 – 10 marca
„Pokój” / reż. Lenny Abrahamson
Oscary 2016
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Brie Larson

11 – 13 marca
„Syn Szawła” / reż. László Nemes
Oscary 2016
Najlepszy film nieanglojęzyczny

 13 – 17 marca
„Zjawa” / reż. Alejandro González Inárritu
Oscary 2016
Najlepszy reżyser: Alejandro González Inárritu
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Leonardo DiCaprio
Najlepsze zdjęcia: Emmanuel Lubezki

Aktualny repertuar kina na stronie: www.kinowrzos.plMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha