Marcowy Podwieczorek przy fortepianie

13 marca 2016
sala widowiskowa

Młodzi, utalentowani artyści: pochodząca ze Stalowej Woli sopranistka Aleksandra Szymańska oraz tenor Bartosz Tarnawski z Rzeszowa zaprezentują się stalowowolskiej publiczności w recitalu „Z muzyką przez świat” podczas marcowego Podwieczorku przy fortepianie. Śpiewakom towarzyszyć będzie przy fortepianie Ryszard Marchewka.

O. Szymańska Aleksandra Szymańska (sopran)
Pochodzi ze Stalowej Woli. Absolwentka stalowowolskiej Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec. W roku 2015 uzyskała tytuł magistra sztuki na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Naukę solowego śpiewu operowego rozpoczęła w roku 2010 w klasie dr Macieja Gallasa. Uczestniczka warsztatów wokalnych, m. in. organizowanych przez międzynarodową agencję artystyczną „Opera Elite” z udziałem włoskiego tenora Marcello Bedoniego. W roku 2014 brała czynny udział w nagraniu płytowym oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza pt.: „Nieszpory Ludźmierskie”, u boku m.in. Hanny Banaszak, Elżbiety Towarnickiej, Zbigniewa Wodeckiego, Jacka Wójcickiego, Grzegorza Turnaua.
Aleksandra Szymańska pozostając na początku swej drogi artystycznej nieustannie kształci swój głos i umiejętności wokalne. W swoim repertuarze posiada arie operowe i operetkowe, pieśni, a także najsłynniejsze motywy z muzyki filmowej.
B. Tarnawski Bartosz Tarnawski (tenor)
Pochodzi z Rzeszowa. Jest studentem III roku studiów na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Naukę śpiewu klasycznego rozpoczął w roku 2012 w klasie dr Macieja Gallasa. Dwukrotnie uczestniczył w warsztatach wokalnych, zorganizowanych przez międzynarodową agencję artystyczną „Opera Elite”, podczas których lekcji śpiewu udzielał włoski tenor Marcello Bedoni.  Brał również czynny udział w nagraniach płytowych muzyki klasycznej, (m. in. „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza). Bartosz Tarnawski  rozpoczyna obecnie swoją karierę artystyczną. W jego repertuarze przeważają utwory operowe i operetkowe, wykonywane w języku polskim, niemieckim oraz włoskim.

Ryszard Marchewka, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie prowadzi aktualnie klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli. Kształcił wielu przyszłych absolwentów Akademii Muzycznych w Polsce i za granicą (m. in. ambasadora Miasta Stalowa Wola, absolwenta Manchattan School of Music – Martina Labazevitcha). Wyróżniony wielokrotnie jako akompaniator na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach instrumentalnych i wokalnych. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Z MUZYKĄ PRZEZ ŚWIAT
arie, arietty, pieśni

Aleksandra Szymańska – sopran
Bartosz Tarnawski – tenor