Przybij piątkę dla Anitki

11 kwietnia 2016
godz. 17.30
sala widowiskowa

Koncert wiosenny zespołów artystycznych Miejskiego Domu Kultury: Studium Wokalnego „Prymka”, Klubu Tańca Towarzyskiego „Mała Volta”, Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Sikorki”, Zespołu Tanecznego „Mała Volta” i „Volta” dedykowany jest dziewczynce, która zapewne wystąpiłaby na scenie wspólnie z koleżankami, gdyby nie…

Anita ma 9 lat i jest uczennicą klasy 2c PSP nr 1. Mieszka w Stalowej Woli. Jest tancerką Zespołu Tańca Estradowego „Mała Volta” w Miejskim Domu Kultury. Anitka od 4 lat walczy z chorobą nowotworową płuc i nerek. Obecnie zmaga się z nawrotem choroby. Po operacji płuc poddawana jest kolejnej chemioterapii. Dziewczynka wymaga specjalistycznej diety oraz jej suplementacji, opieki i zdrowych warunków życia. Leczona jest w Lublinie, co wiąże się z ciągłymi wyjazdami i dodatkowymi kosztami, które musi ponosić jej mama. W ubiegłym roku szkolnym dziewczynka objęta była nauczaniem indywidualnym. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016 chodziła do szkoły i aktywnie uczestniczyła w życiu klasy. Niestety nawrót choroby spowodował, że ponownie musi być nauczana w domu.

Anitka to mądra, pogodna i chętna do działania dziewczynka. Kocha szkołę, uwielbia zabawy z dziećmi i marzy o tym, by móc uczyć się, bawić się i żyć jak inne dzieci.

Występując w koncercie wiosennym zatytułowanym „Przybij piątkę dla Anitki”, najmłodsi artyści MDK pragną wspomóc koleżankę w jej walce z chorobą. Kwota zebrana ze sprzedaży biletów – cegiełek o wartości 5 zł zostanie przekazana w całości na leczenie Anitki.

Prosimy wszystkich naszych przyjaciół o pomoc

Wpłat dokonywać można na konto Stowarzyszenia „Dobro Powraca”:
Numer konta bankowego
60 2030 0045 1110 0000 0237 0190
Bank BGŻ S.A. Oddział operacyjny w Stalowej Woli
Swift: GOPZPLPW
Koniecznie z dopiskiem: „Dla Anity”

bilet – cegiełka 5 zł

Koncert wiosenny.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha