Konkurs z okazji Rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski

5 maja 2016
Aula KUL im. Solidarności
ul. Ofiar Katynia 8

W stalowowolskich szkołach podstawowych zakończyły się eliminacje II edycji interaktywnego konkursu wiedzy – Quizspotter. W tym roku pytania konkursowe dotyczą wydarzeń, architektury i malarstwa, geografii, działalności ludzi związanych z Chrztem Polski. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury we współpracy z twórcami oprogramowania Quizspotter oraz firmą Naukowy Zawrót Głowy.

Gracze, którymi są uczniowie klas IV – VI, udzielają odpowiedzi na pytania za pomocą smartfonów i tabletów. Prawidłowe odpowiedzi i aktualny wynik rywalizacji ukazują się na ekranie po zakończeniu każdej rundy. Cała rozgrywka składa się z 21 zadań. Ten rodzaj sprawdzania wiedzy spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, towarzyszą mu wielkie emocje.Jest świetną okazją do wspólnej nauki i zabawy z wykorzystaniem nowych technologii. Wielu uczniów bierze w nim udział już po raz drugi.

Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pod fachowym okiem swoich nauczycieli historii bardzo skrupulatnie przygotowali się do rywalizacji. Widać to wyraźnie w szybkości i trafności udzielanych odpowiedzi.

Drugi – finałowy etap, w którym zmierzą się ze sobą trzyosobowe reprezentacje szkół, odbędzie się w czwartek 5 maja 2016 w Auli KUL im. Solidarności przy ul. Ofiar Katynia 8.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha