Koncert Trzeciomajowy

3 maja 2016
Plac Piłsudskiego / scena główna

W uroczystym koncercie z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja na scenie głównej Dni Stalowej Woli 2016 zaprezentują się: Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka” Uniwersytetu Warszawskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy” im. Ignacego Wachowiaka, Chór Lasowiacy z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Szczególnie interesującą propozycję przedstawi zespół „Warszawianka”, który zaprezentuje polskie tańce narodowe w formie towarzyskiej. Mazury, oberki, krakowiaki kiedyś tańczono powszechnie, czas by o tym przypomnieć. Postara się o to Jan Łosakiewicz – Prezydent Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej), który prezentując pokazy „Warszawianki”, wprowadzi stalowowolską publiczność w krąg tańców naszych przodków.

ZPiT Lasowiacy – kontusz szlachecki. Fot. Andrzej Wiktor

Honeyview_st.wola