Rodzinne obserwacje astronomiczne

21 maja 2016
zapisy do 15 maja

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (7-10 lat) do udziału w warsztatach astronomicznych 21 maja 2016 r.  Będziemy mieli okazję spotkać się oko w oko z wędrowcami ekliptyki. Prosimy osobę dorosłą o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TU. Zapisy przyjmujemy do 15 maja 2016 r. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w warsztatach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizuje Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli wraz ze Stowarzyszeniem KODARIUM.
20 maja 2016 r. potwierdzimy, czy ze względu na warunki pogodowe uda nam się przeprowadzić obserwacje.

PROGRAM WARSZTATÓW:

21 maja 2016 r.

16:00 – 17:30 – warsztaty słoneczne, Park 24 w Stalowej Woli

• quiz o słońcu

• zabawa z lupą

• budowa teleskopu

• zapoznanie się z teleskopem

• omówienie zasad bezpieczeństwa

• obserwacja słońca

00:00 – 01:30 – warsztaty księżycowe, teren Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotowej Woli; zbiórka na parkingu MDK o 23:40, zapewniamy bezpieczny dojazd i powrót autobusem

• lądowanie na księżycu

• księżycowa geografia