Jubileuszowa volta

21 maja 2016
godz. 18.00
sala widowiskowa

Jubileusze pracy artystycznej instruktorek emdekowych zespołów tanecznych z „Voltą” w nazwie: 20-lecie Agnieszki Guzik oraz 15-lecie Beaty Główki zainspirowały obydwie Panie do zorganizowania 21 maja galowego koncertu o nazwie „Rytm i melodia”.

W korowodzie zaprezentują się tancerki i tancerze, którzy pięć lat temu stawiali na scenie pierwsze kroki, a także dzieciaki wtedy jeszcze nie potrafiące w ogóle chodzić. Zespoły, choć ciągle młode, mają co wspominać. Jak to na scenie przez minione lata bywało, przypomną najstarsze grupy. Wszystkich przez scenę Miejskiego Domu Kultury poprowadzi rytm i melodia…

Podczas koncertu wydarzy się historyczny moment. Klub Tańca Towarzyskiego „Volta” wystąpi po raz ostatni pod taką nazwą. Zespoły uprawiające różne gatunki tańca, a wyrosłe z jednego pnia, nazywały się tak samo. Pora, by dokonała się volta (termin taneczny oznaczający obrót) i „Volta” Beaty oraz „Volta” Agnieszki poszły swoimi drogami.

Pień, z którego wyrosły stalowowolskie „Volty”, zasadził w MDK w połowie lat 80. Jacek Niemirski. Tę piękną ideę, skupiająca entuzjastów tańców towarzyskich, latynoamerykańskich oraz estradowych, z powodzeniem rozwijają Szanowne Jubilatki.

„Rytm i melodia” – koncert jubileuszowy
20 – lecie pracy artystycznej Agnieszki Guzik
15 – lecie pracy artystycznej Beaty Główki

Wystąpią:
Zespół Tańca Estradowego „Mała Volta” i „Volta” oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Mała Volta” i „Re-Volta”
21 maja, godz. 18.00 – Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny za zaproszeniami (do odebrania w sekretariacie MDK)

RYTM I MELODIA _plakat _DRUK.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha