Cztery spojrzenia na fotografię

maj - czerwiec
Galeria TŁO

Czworo ludzi – jedna pasja. To właśnie ona nas połączyła. Poznaliśmy się dzięki fotografii. Zbliżyły nas wspólne plenery – świty, mgliste i mroźne poranki, leśne wędrówki i górskie wyprawy, malownicze zachody, „polowania” na motyle, pająki, ptaki czy po prostu na ludzi. Potem spotkania przy kawie – omawianie zdjęć, dzielenie się spostrzeżeniami, nierzadko wzajemna konstruktywna krytyka, tak potrzebna do dalszej nauki. Bo przecież ciągle doskonalimy kompozycję, technikę, szukamy nowych inspiracji lub wracamy do miejsc dobrze nam znanych, które pokochaliśmy na zawsze.

Każdy z nas ma swój własny styl, chociaż cały czas się od siebie uczymy i tak naprawdę nasze style przeplatają się. Ciągle szukamy, staramy się uchwycić w kadrze obserwowany świat tak, jak my go widzimy. Być może pokazać na zdjęciach to, czego bez nas nie dostrzegłby nikt. Śmiało możemy powiedzieć, że fotografia angażuje całe nasze ciała, umysły – pochłania. Bezustannie – gdzie nie spojrzymy, ustawiamy kompozycję.

Wspaniała fotograf – Anne Leibovitz powiedziała, że chciałaby wykonać fotografię ponadczasową, która pokazywałaby więcej niż ten jeden moment. W pełni się z nią zgadzamy. Zamykając obraz w kadrze chcemy zatrzymać go na dłużej, by nie uleciał z pamięci zbyt szybko.

Nasze zdjęcia to nie tylko pokaz naszych umiejętności, ale przede wszystkim nasze emocje, wrażliwość, sposób widzenia i odbierania świata.

Fotografując tworzymy opowieści o ludziach, przyrodzie, miejscach.

Jeżeli dziś ktoś z Was zatrzyma się choćby przez chwilę i poświęci swój czas, aby poznać te opowiadania, to znaczy, że było warto…

ZWIASTUN WYSTAW T£OMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha