ATD ponownie wyróżniony

Spektakl “Przetańczyć zmierzch” Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy ponownie został wyróżniony! Tym razem na II Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Teatrów Osób Dorosłych, który odbył się 24 – 25 czerwca w Jaworznie, spektakl otrzymał I nagrodę. Serdecznie gratulujemy Zespołowi ATD oraz Anecie Adamskiej i Maciejowi Szukale!

WP_20160627_13_57_18_Pro (2)

„Przetańczyć zmierzch” to pierwszy autorski spektakl zespołu w jego długiej 65-letniej historii. Aktorzy zespołu spotykają się po wielu latach i wspominając przeszłość przywołują swoje ulubione role. Te układają się w magiczną i spójną strukturę. Oddziałuje nastrój, niepowtarzalny klimat scen, ludzka godność i szczerość. Spektakl jest wzruszającą opowieścią o ludziach z pasją, którzy poświęcili się sztuce. Aktorzy wędrują przez kolejne etapy swojego życia, z uśmiechem na twarzy mówią o rzeczach ważnych, trudnych i ostatecznych. Szczególnie wybrzmiewa scena fotografowania poetycko pokazująca upływający czas. Jesteśmy pogodzeni z życiem. Nadchodzi zmierzch. Czy da się go przetańczyć?

Występują:

Leszek Baran / Emil Brzoza / Małgorzata Grudzień