Kino letnie – sierpień 2016

sierpień 2016
godz. 20.30
taras MDK

„Podróż za jeden uśmiech”? Jak najbardziej! Można w nią wyruszyć co weekend w Kinie Letnim na tarasie Miejskiego Domu Kultury. W każdy piątek i sobotę sierpnia projekcje rozpoczną się
o godz. 20.30.
W drugim wakacyjnym miesiącu zaprezentujemy 9 filmów w czterech sekcjach tematycznych: „Niepokorne – Odważne – Utalentowane”, „Eksperyment filmowy”, „Weekend z komedią” oraz „Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką ”.
W tym roku mamy niespodziankę dla naszych najmłodszych widzów – projekcję filmu „Astro Boy”
27 sierpnia o godz. 19.00 w ramach cyklu „Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką”.
Aby ekspedycja filmowa przebiegała bez zakłóceń, mile widziani są widzowie wyposażeni w koce lub inny ekwipunek przydatny do wygodnego podróżowania. Innym cennym rekwizytem jest na pewno środek odstraszający komary. Teren kina jest wyposażony w krzesła, bywa jednak, że występuje deficyt tych dobrodziejstw, dlatego ulubiony, wygodny leżaczek można zabrać ze sobą.
Zapraszamy na filmowe podróżowanie do Kina Letniego !

NIEPOKORNE – ODWAŻNE – UTALENTOWANE

5.08 – AMY reż. Asif Kapadia
Oscary 2016 – Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

6.08 – Królowa Pustyni reż. Werner Herzog
Nicole Kidman i Robert Pattinson po raz pierwszy razem na dużym ekranie w filmie Wernera Herzoga o Brytyjce, która w świecie arabskim osiągnęła więcej, niż kobieta mogła wówczas dokonać
w postępowej Europie.
Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę.

EKSPERYMENT FILMOWY

12.08 – Wyjście przez sklep z pamiątkami reż. Banksy
Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co Karate Kid dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co Szczęki dla surfingu…- mówi Banksy, legendarny, brytyjski artysta graffiti, któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość, choć poluje na nią cały świat. „Wyjście przez sklep
z pamiątkami” jest jego reżyserskim debiutem i genialną prowokacją, podobną do zaskakujących akcji ulicznych Banksiego.

13.08 – Victoria reż. Seabastian Schipper
“Victorię” ogląda się w ciszy i skupieniu. Już od pierwszej, hipnotyzującej, energetycznej sceny wiadomo, że tego filmu nie da się zbagatelizować. To bowiem thriller, którego akcja rozgrywa się nocą we współczesnym Berlinie. Reżyser pokazuje wszystkie zdarzenia bez cięć montażowych, film składa się z jednego długiego ujęcia. Schipper nakręcił całość o 5 nad ranem w jednej z berlińskich dzielnic.

WEKEND Z KOMEDIĄ

19.08 – Riwiera dla dwojga reż. Joel Hopkins
Emma Thompson i Pierce Brosnan w rolach głównych
Diamenty są wieczne, miłość niekoniecznie. Kate i Richard, choć rozwiedzeni, pozostają ze sobą
w przyjaznych stosunkach. Na powrót jednoczy ich bankructwo funduszu emerytalnego, któremu przed laty powierzyli swoje oszczędności. Gdy okazuje się, że jego właściciel zafundował swojej narzeczonej warty 10 milionów dolarów diament, dawni małżonkowie postanawiają dostać się do jego luksusowej rezydencji na Lazurowym Wybrzeżu i ukraść drogocenny klejnot.

20.08 – Gambit, czyli jak ograć króla reż. Michael Hoffman
Autorami scenariusza filmu są: Ethan Coen i Joel Coen
Harry Deane (Colin Firth) planuje okraść jednego z najbogatszych ludzi świata, ekscentrycznego miliardera Lionela Shabandara (Alan Rickman). Brakuje mu tylko jednego elementu – pięknej kobiety, która zagrałaby rolę przynęty. Nicole (Cameron Diaz) wydaje się być idealną kandydatką, lecz Harry wkrótce sam ulega jej wdziękom, co w efekcie pokrzyżuje mu plany.

STALOWOWOLSKIE SPOTKANIA Z FANTASTYKĄ

26.08 – Atlas chmur reż. Tom Tykwer, Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Pełne rozmachu i efektów specjalnych epickie widowisko twórców trylogii MATRIX
i reżysera PACHNIDŁA. Adaptacja światowego bestsellera Davida Mitchella.
Nic nie jest przypadkowe. Nasze życie nie należy wyłącznie do nas. Jesteśmy związani z przeszłością i teraźniejszością innych ludzi. Każdą zbrodnią i aktem dobroci tworzymy własną i cudzą przyszłość. Wszystko jest połączone.

27.08 – 19.00 – ASTRO BOY reż. David Bowers – SEANS DLA DZIECI
Animowana ekranizacja przygód kultowego bohatera kreskówek. Niesamowita opowieść o chłopcu- robocie, który w poszukiwaniu swojego przeznaczenia przeżywa masę niebywałych przygód. Wyposażony w silniki odrzutowe w butach i działa laserowe w dłoniach wymknie się wojskowemu pościgowi i stoczy niejeden pojedynek ze złymi robotami. Wszystko po to, aby wrócić do rodzimego Metro City i powstrzymać złego prezydenta Stone’a przed planami opanowania całej Ziemi.

27.08 – 20.30 – Automata reż. Gabe Ibanez
Druga połowa XXI wieku. Świat uległ prawie całkowitej automatyzacji. Jacq Vaucan (Antonio Banderas) pracuje jako agent ubezpieczeniowy w korporacji ROC, zajmującej się przypadkami wadliwie funkcjonujących robotów. Badając jedną z przydzielonych spraw, Jacq odkrywa coś, co może wpłynąć na przyszłość całej ludzkości.


KINO 8-2016 _2-page-001



Mapa Dojazdu

Napisz do nas



Przepisz kod antyspamowy: captcha