XI wakacyjny koncert finałowy

25 sierpnia 2016
godz. 18.00
Taras MDK

Na koniec wakacji, już po raz jedenasty, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli wypełni od piwnic po dach ponad setka zapracowanych amatorów sztuki wokalnej i muzycznej. Grono profesorskie pod wodzą Marka Radulego postawi utalentowanej muzycznie młodzieży kolejny próg do przekroczenia. Efekty czterodniowych warsztatów wspólnie zaprezentują słuchacze i profesorowie 25 sierpnia podczas finałowego koncertu na tarasie MDK.

Po raz pierwszy na koncercie finałowym wokalistki zaśpiewają tylko i wyłącznie z akompaniamentem na żywo. Taki cel dwa lata temu postawiły przed sobą specjalistki w dziedzinie sztuki wokalnej: Aleksandra Królik i Ewa Niewdany. W realizacji tego ambitnego założenia pomoże utalentowany pianista Marcin Maziarz. Repertuar, nad którym będą pracować, dostępny jest na stronie internetowej MDK.

Uwagę zwraca obecność w profesorskim składzie Grzegorza Grzyba – znakomitego perkusisty zespołu Laboratorium, który współpracuje także z m. in.: Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Tymonem Tymańskim.

Obecność Grzegorza Grzyba w Stalowej Woli planuje skwapliwie wykorzystać Marek Raduli, by zagrać z nim koncert. Szef warsztatów zaprosi do współpracy niezwykle utalentowanego gitarzystę basowego Marcina Jadacha. Od niemal samych początków stalowowolskich warsztatów prowadzi on klasę gitary basowej, a Marek Raduli bardzo dobrze ocenia jego pracę. W środowy wieczór w sali kameralnej MDK o godz. 20.00 spotka się trójka muzyków, którzy zamierzają cieszyć się ze wspólnego grania, a słuchacze przecież bardzo lubią takie sytuacje.

Stałym gościem warsztatów w Stalowej Woli jest wirtuoz gitary Jacek Królik. Spotkanie warsztatowe z nim to sytuacja bezcenna dla naszych gitarzystów.

Koncert Finałowy XI Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych w Stalowej Woli

Wystąpią:

Stalowowolska Młodzież

oraz

Aleksandra Królik,
Ewa Niewdana-Hady,
Marcin A. Steczkowski,
Dawid Lewandowski,
Marcin Jadach,
Mariusz Godzina,
Grzegorz Grzyb,
Marcin Maziarz

Gospodarz sceny – Marek Raduli

 


FINAL WM 2016 _DRUK.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha