Koncert Noworoczny w MDK – brak biletów!

BRAK BILETÓW!
8 stycznia 2017
godz. 17.00
sala widowiskowa

Wszystkie bilety sprzedane!

Brak wolnych miejsc.

Są w kalendarzu imprez Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli takie wydarzenia, które zapełniają niemałą przecież, bo liczącą niemal osiemset miejsc salę po brzegi. Należy do nich wyjątkowy, każdego roku inny Koncert Noworoczny. Ogromna w tym zasługa wspaniałej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej i maestro Sławomira Chrzanowskiego, który tym razem zaprosił do współpracy solistów Teatru Muzycznego “ROMA” w Warszawie – Edytę Krzemień i Damiana Aleksandra (biogramy poniżej). Tym razem wybrano nieco “lżejszy” repertuar, w którym wybrzmią znane, musicalowe evergreeny, rodem z Broadway’u i Hollywood. Wszystko oczywiście okraszone zabawnym komentarzem samego maestro Chrzanowskiego. Będzie wesoło, ale i lirycznie, czasem nostalgicznie… Liczymy, że zechcecie się Państwo przenieść z nami w ten “Cudowny świat musicali” i spędzicie ten wieczór w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Serdecznie zapraszamy!

 “Cudowny świat musicali” – Koncert Noworoczny w MDK

8 stycznia 2017 r., godz. 17.00

Sala widowiskowa MDK w Stalowej Woli

bilet – 95 zł

Sprzedaż i rezerwacja: Dział Marketingu i Reklamy MDK, tel. 15 842 09 50 w. 129

Wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej

Edyta Krzemień, Damian Aleksandersoliści Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie

Sławomir Chrzanowski – dyrygent

 


 

PROGRAM KONCERTU:

„Broadway Showstoppers”

aranż. Charles Sayre

wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej

„Phantom of the Opera” z musicalu “Upiór w operze”

muz. Andrew Lloyd Webber

wyk. Edyta Krzemień, Damian Aleksander

“Lovers” z filmu “Dom latających sztyletów”

muz. Shigeru Umebayashi

wyk. Edyta Krzemień

“This is the moment” z musicalu “Jekyll & Hyde”

muz. Frank Wildhorn

wyk. Damian Aleksander

“You are the one that I want” z musicalu “Grease”

muz. Jim Jacob

wyk. Edyta Krzemień, Damian Aleksander

“Glitter and be gay” z operetki “Kandyd”

muz. Leonard Bernstein

wyk. Edyta Krzemień

“Till I hear you sing” z musicalu “Love never dies”

muz. Andrew Lloyd Webber

wyk. Damian Aleksander

“Let it snow!”

muz. Jule Styne

wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej

“Aimer” z musicalu “Romeo et Juliette”

muz. Gérard Presgurvic

wyk. Edyta Krzemień, Damian Aleksander

PRZERWA

“Lord of the rings”

muz. Howard Shore

wyk. Edyta Krzemień, Damian Aleksander

“Girl crazy” – uwertura z musicalu “Girl crazy”

muz. George Gershwin

wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej

“Memory” z musicalu “Koty”

muz. Andrew Lloyd Webber

wyk. Edyta Krzemień

“Singing in the Rain” z musicalu “Deszczowa piosenka”

muz. Nacio Herb Brown

wyk. Damian Aleksander

“When I fall in love” z filmu “One Minute to Zero”

muz. Victor Young

wyk. Edyta Krzemień, Damian Aleksander

“Over the rainbow” z musicalu “Czarnoksiężnik z krainy Oz”

muz. Harold Arlen

wyk. Edyta Krzemień

“New York, New York” z filmu “New York, New York”

muz. John Kander

wyk. Damian Aleksander

“All I ask of you” z musicalu “Upiór w operze”

muz. Andrew Lloyd Webber

wyk. Edyta Krzemień, Damian Aleksander

“The Prayer”

muz. David Foster

wyk. Edyta Krzemień, Damian Aleksander

 


 

Sławomir Chrzanowski fot. stalowka.net SŁAWOMIR CHRZANOWSKI Urodził się w Rybniku na Śląsku. Studia muzyczne odbył w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 1986 roku ukończył Teorię Muzyki, a w 1989 Dyrygenturę Symfoniczną w klasie prof. Karola Stryi. Już podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX wieku, z którym dokonał kilku światowych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych. W latach 1985-1990 prowadził orkiestry- kameralną i symfoniczną Państwowego Liceum Muzycznego w Katowicach. Wraz z tymi zespołami uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzycznych ( Festiwal Orkiestr Kameralnych w Ahrensburgu – Niemcy, ”Musica senza frontiere” w Bolonii-Włochy),występował także w Berlinie na specjalnym koncercie z okazji 50 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W 1987 roku brał udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze (u prof. Kurta Sanderlinga),gdzie prowadził koncert finałowy. W 1991 roku uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. W 1990 roku w wyniku konkursu objął stanowisko Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej, którą prowadzi do dziś. Razem z tą orkiestrą dał blisko 2000 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą.

Dyrygował na festiwalach ( „Gaude Mater” w Częstochowie, ”Viva il canto”  w Cieszynie, ”Zabrzański Festiwal Muzyki”, Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, „Silesia-Pradziad” w Kędzierzynie, Trnawska Wiosna Muzyczna w Trnawie, „Pro Baltica” w Toruniu, Jana Kiepury w Krynicy, Żartu Muzycznego w Nowym Sączu i in.)Wielokrotnie dyrygował imprezami cyklicznymi-„Nieszpory ludźmierskie”,  ”Koncert trzech polskich tenorów”. Ponad 50 razy prowadził koncerty-również wielkie imprezy charytatywne-z udziałem największego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Dokonał kilkunastu nagrań CD, a także rejestracji archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Ze swoją orkiestrą występował za granicą – w Rosji, Niemczech, Czechach,  Słowacji i Japonii. W latach 1991-1995 był Dyrektorem Artystycznym Filharmonii w Rybniku. Dyrygował ponad 60 orkiestrami na świecie, w tym większością polskich orkiestr filharmonicznych i kameralnych, z którymi nadal prowadzi stałą współpracę, a także NOSPR w Katowicach i Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie. Regularnie występuje z orkiestrami czeskimi- Filharmonii Ostrawskiej, Morawskiej w Ołomuńcu oraz Karlovych Varów, a także zespołami operowymi w Bytomiu, Łodzi  i Lwowie. Współpracuje z teatrami muzycznymi, w 2006 r. przygotował premierę „Wesołej wdówki” Lehara w Warszawie.

 Podczas swoich koncertów dokonał wielu światowych prawykonań utworów, m.in. Bogusława Schaeffera, Romualda Twardowskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Gheorge Zamphira i in. Kilkakrotnie gościł w USA, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte dla studentów z zakresu historii muzyki polskiej, oraz zajęcia w mistrzowskiej klasie dyrygentury.(Northwestern University Chicago i Mary Washington College Fredericksburg). Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu (USA). W 2002 wystąpił w słynnych salach koncertowych Ameryki –  Carnegie Hall w Nowym Jorku z koncertem muzyki polskiej, oraz Orchestra Hall  w Chicago – z koncertem Trzech Polskich Tenorów inaugurującym nowy sezon koncertowy Paderewski Symphony Orchestra. Od roku  2004 stale współpracuje ze  słynną orkiestrą Chicago Philharmonic, zaś w roku 2005 zadebiutował  w Chinach prowadząc Wuhan Symphony Orchestra. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień- m.in.- Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji, Złotej Odznaki- Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagrody Kulturalnej Prezydenta Zabrza.

Edyta Krzemień EDYTA KRZEMIEŃ W roku 2014 ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Zadebiutowała w 2008 roku rolą Christine Daaé w musicalu Andrew Lloyd Webbera Phantom of The Opera (Upiór w Operze) w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Dwa lata później wcieliła sie w rolę Fantyny w musicalu Les Miserables (Nędzinicy) wg powieści V. Hugo o tym samym tytule. W kolejnych latach wystąpiła w koncertach Teatru Roma: Najlepsze z Romy oraz Ale Musicale!, wcielając się w główne role z takich musicali jak: Cats (Koty), Miss Sajgon, Love Never Dies, Les Miserables, Phantom of The Opera, Aladyn, Jekyll i Hyde, Mała Syrenka (Little Mermaid). W Teatrze Muzycznym w Poznaniu wciela się w postać Emmy w musicalu Jekyll and Hyde, siostry Marii Robert w musicalu Zakonnica w przebraniu (ang. Sister act) a także śpiewa w spektaklu muzycznym Opowieści Zimowe wg cyklu December Songs M. Yestona. W Teatrze Muzycznym w Gdyni tworzy postać Molly w musicalu Ghost (Uwierz w Ducha). W Operze Podlaskiej w Białymstoku wcielała się w ponownie w rolę Christine Daae w Phantom of The Opera. W thrillerze muzycznym Sweeney Todd w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zagrała Johannę a na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu – Kalę, przybraną matkę Tarzana w musicalu Disneya Tarzan. Koncertuje z repertuarem Musicale Sumfonicznie w filharmoniach w całej Polsce. Śpiewa w cyklicznym koncercie Teatru Rampa w Warszawie The Best of Sir Andrew Lloyd Webber. Jest nowym głosem dubbingowym najstarszej pełnometrażowej bajki Walta Disneya: Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnolodków. Zaśpiewała w ścieżce dźwiękowej filmu Lady of The Dynasty do którego utwory skomponował Zbigniew Preisner. Wystąpiła w koncercie literackim Czytnik linii papilarnych Ewy Lipskiej i Zbigniewa Preisnera. Śpiewa nowe utwory na płycie Preisnera Nowe i Stare Kolędy – w poszukiwaniu dróg (płyta CD otrzymała status złotej). Wraz z Chórem i Filharmonią Wrocławską pod batutą Preisnera wystąpiła na Klara Festival w Brukseli wykonując partie wokalne z filmów Krzysztofa Kieślowskiego: Dekalog oraz Podwójne Życie Weroniki.

damian-aleksander DAMIAN ALEKSANDER Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej  we Wrocławiu (1998). Od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie,  gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach jak: „Miss Saigon”, „Grease”, „Pięciu Braci Moe”, „Koty”, „Les Misérables” czy „Upiór w operze” nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Wystąpił w wielu serialach (m.in. „Zostać Miss”, „ Barwy Szczęścia”, „Kryminalni”, „Hotel 52”), a także w filmie „Toilet Out Of Order” M. Bilskiego. Zrealizował polską wersję serialu „Teste Case” wraz z Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Mindella. Był felietonistą w magazynach „Live and Travel” i „Łódź u fly?”. Autor „Lapidariów podRóżnych” – tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży  po Indiach i Nepalu. Od 2012 roku współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską – w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu „Korczak” Ch. Williamsa  wcielał się w postać samego Janusza Korczaka jak również Lejzora Wolfa w „Skrzypku na dachu” i Upiora w „Upiorze w Operze”. W ostatnim czasie odbyły się również dwie premiery „Jekyll&Hyde”w Poznaniu gdzie gra tytułową postać Jekylla i Hyde jak i „Rodzina Addamsów” w Gliwicach gdzie pojawia się w roli kochanego Wujka Festera. Współpracuje z radiem RMF Classic współprowadząc raz w miesiącu „Filmową Listę Przebojów” i „ Z musicalem pod rękę” z Magdaleną Miśko-Jackowską .Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha