“Ostatnie rozdanie” – spektakl Teatru Przedmieście

6 lutego 2017
sala widowiskowa

Serdecznie zapraszamy na spektakl “Ostatnie rozdanie” na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego.

W podejrzanej scenerii piwnicznej, gdzieś na zapleczu pracowni krawieckiej stajemy się uczestnikami seansu wspominania. Porywa nas korowód tajemniczych postaci, które stopniowo odkrywają swoją tożsamość. Szum maszyn pracowni wtóruje rozterkom głównego bohatera, który ze skrawków pamięci próbuje na nowo uszyć sens swojego życia.

Spektakl „Ostatnie rozdanie” jest autorską interpretacją wybranych wątków powieści Wiesława Myśliwskiego pod tym samym tytułem. Główny bohater widzi, spotyka, rozmawia z postaciami, które miały mniejszy lub większy wpływ na jego życie, na obecny kształt jego osobowości. Mężczyzna poddaje się tym wspomnieniom, jest ich mimowolnym uczestnikiem, raczej biernym obserwatorem niż aktywnym kreatorem zdarzeń. W jego rozterkach, pytaniach i tęsknotach możemy przejrzeć się jak w lustrze i dostrzec swoją twarz, zadziwioną własnym istnieniem.

Autor: Wiesław Myśliwski
Adaptacja i reżyseria: Aneta Adamska
Muzyka: Orkiestra Dęta „Zgoda” z Rakszawy
Występują: Monika Adamiec, Jakub Adamski, Roman Adamski, Łukasz Lisowski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Lila Wojciak

Spektakl „Ostatnie rozdanie” bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Bilet: 20 / 15 zł

ostatnie-rozdanie-3