Galeria pod filarami

1 - 3 maja 2017
godz. 16.00 - 19.00
taras MDK
DNI STALOWEJ WOLI

Wciąż można dokonywać zakupu obrazów amatorskich z “Galerii pod filarami”, przeznaczonych na cel zbiórki środków na leczenie Alicji Czajkowskiej. 15 000 zł – taką kwotę uzyskaliśmy do tej pory ze sprzedaży biletów – cegiełek na koncert oraz ze sprzedaży obrazów. W celu zakupu, rezerwacji obrazów prosimy o kontakt (od poniedziałku) z biurem organizacyjnym – tel. 15 842 09 50 w. 135.

Całkowity dochód ze sprzedaży obrazów przekazany zostanie na konto: 60 2030 0045 1110 0000 0237 0190. Tam też można dokonywać dobrowolnych wpłat, dodając na przelewie dopisek: „Dla Alicji”.

Partnerem wspierającym zbiórkę funduszy jest Stowarzyszenie „Dobro powraca”.

Można również przekazać swój 1%

Alicja Czajkowska – Chmielewska urodzona w Zamościu, tam ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1981 – 1988 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni litografii pod kierunkiem prof. Romana Żygulskiego i z grafiki projektowej w pracowni projektowania graficznego pod kierunkiem prof. Witolda Skulicza. W roku 2006, także na ASP, ukończyła z wyróżnieniem studia pedagogiczne w zakresie edukacji plastycznej. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.
Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych.
Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, ilustracją książkową i projektowaniem graficznym. Tworzy niepowtarzalne projekty korzystając z własnego, dojrzałego, oryginalnego języka artystycznego.
Od lat współpracuje z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, gdzie aranżowała wiele wystaw, w tym ekspozycję stałą. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestniczką ponad stu wystaw zbiorowych. Wraz z czołówką polskich artystów zasiada w jury dorocznego Międzynarodowego Konkursu “Autoportret” organizowanego przez MR.
Zajmuje się także twórczością dzieci i młodzieży oraz seniorów. Aktualnie prowadzi zajęcia plastyczne w Miejskim Domu Kultury.
Animatorka życia artystycznego w Stalowej Woli, jest kustoszem Galerii “Tło” MDK w Stalowej Woli.
Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce, Niemczech, USA, Finlandii, Belgii i Austrii.
Alicja Czajkowska – Chmielewska jest autorką projektu statuetki nagrody „Gałązka sosny”.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha