Relacja z wyprawy do Soch

KOŁO TURSTYCZNE „WĘDROWCY” ROZPOCZĘŁO SEZON 2017.

DNIA 23 MARCA WYRUSZYLIŚMY W POSZUKIWANIU ŚLADÓW WIOSNY I POMNIKÓW PRZYRODY. ODBYLIŚMY SPACER DŁUGOŚCI 7 KM DO REZERWATU SOCHY (KRÓLESTWA CZARNEJ TOPOLI) I DO PARKU W CHARZEWICACH.

MIMO NIEZBYT SPRZYJAJĄCEJ POGODY, GRUPA LICZYŁA 23 OSOBY. NASZEJ WSPÓLNEJ WYPRAWIE TOWARZYSZYŁA PANI AGNIESZKA GUZIK, INSTRUKTOR GIMNASTYKI AKTYWIZUJĄCO – USPRAWNIAJĄCEJ.

ESKAPADA, OPRÓCZ WALORU ZDROWOTNO – REKREACYJNEGO MIAŁA CHARAKTER EDUKACYJNY. POZNALIŚMY HISTORIĘ DAWNEGO REZERWATU PRZYRODY W SOCHACH, HISTORIĘ PARKU CHARZEWICACH. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ O WYDARZENIACH HISTORYCZNYCH Z XIX WIEKU ZWIĄZANYCH Z KAMIENNĄ GÓRKĄ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W ZACHODNIM ROGU CHARZEWICKIEGO PARKU.

WĘDRUJĄC, NAPOTYKALIŚMY PRZYDROŻNE KAPLICZKI: ŚW. NEPOMUCENA I ŚW. FLORIANA. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ O CELOWOŚCI BUDOWY TYCH KAPLICZEK PRZEZ ÓWCZESNYCH MIESZKAŃCÓW ZASIEDLAJĄCYCH TEREN SOCH I CHARZEWIC.

ŚLADY WIOSNY I POMNIKI PRZYRODY W CHARZEWICKIM PARKU OCZYWIŚCIE ODNALEZLIŚMY.

CAŁĄ NASZĄ WYPRAWĘ DOKUMENTOWAŁA, ZATRZYMUJĄC W KADRACH PANI ANGNIESZKA. MIMO, ŻE POGODA TROCHĘ KAPRYSIŁA, TO NASZE NASTROJE BYŁY RADOSNE I WESOŁE. WĘDROWALIŚMY ŚPIEWAJAĆ NASZ PRZERYWNIK:

„WĘDRUJEMY, WĘDRUJEMY ŚCIEŻYNAMI ZIELONYMI CZY TO SŁOŃCE CZY TO DESZCZ. WĘDRUJEMY PO STALOWOWOLSKIEJ ZIEMI BY JĄ ZWIEDZIĆ WZDŁUŻ I WSZERZ”.

FINAŁ NASZEJ WYPRAWY MIAŁ MIEJSCE W JEDNEJ Z ROZWADOWSKICH KAFEJEK.

 

KOLEJNA WYPRAWA ODBĘDZIE SIĘ 6 MAJA 2017.

BĘDZIE TO V OGÓLNOPOLSKI MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

 

TRASA: PORYTOWE WZGÓRZE – MOMOTY GÓRNE.

 

DOŁĄCZ DO NAS, WĘDRUJ Z NAMI. ZAPRASZAMY.

BO W NASZEJ FERAJNIE ZAWSZE FAJNIE JEST

 

OPRACOWAŁA: KRYSTYNA ZABOROWSKAMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha