Rowerowa majówka

1 maja 2017
godz. 14.00 - 18.00
skwer obok MDK
DNI STALOWEJ WOLI

Nie ma majówki bez rowerów, a już na pewno nie w Stalowej Woli.

W tym roku: Cross Country, Masa Krytyczna, Podwieczorek na os. Fabrycznym oraz Miasteczko rowerowe.

Stalowowolskie Rowerowe Masy Krytyczne wyjeżdżają o godz. 15.00 z Placu Piłsudskiego pod Bramę HSW Nr 1 z szacunku dla tradycji. Przez długie lata tysiące pracowników Huty Stalowa Wola
przyjeżdżało do pracy rowerami, by po 15 wyruszyć z bram Huty ulicami miasta do domów. Rower dawał niezależność od masowej komunikacji. Jest przecież najskuteczniejszym i najekonomiczniejszym środkiem transportu.

XI Stalowowolska Rowerowa Masa Krytyczna, która o godz. 15.00 1 maja 2017 roku wyruszy spod MDK, będzie wyjątkowa. Podjeżdżając pod Bramę Nr 1 zastanie otwarte wrota, zapraszające do wjazdu na teren chroniony do marca tego roku przez skrupulatnych strażników. Peleton przejedzie uliczkami Huty do ulicy Grabskiego, by zawrócić i wyjechać przez Bramę Nr 3. Na tradycyjną wspólną fotografię wszystkich rowerzystów zapraszamy pod Bramę Nr 2. A gdy powrócimy pod MDK czekał będzie na nas smaczny, zdrowy podwieczorek.

Pamiątkowa karta uczestnictwa tzw. szprychówka w XI Stalowowolskiej Rowerowej Masie Krytycznej „Przez trzy bramy” przybierze kształt starej, hucianej przepustki. Zapraszamy do wspólnego przejazdu przez teren Huty, który od dwóch miesięcy jest Stalowowolską Strefą Gospodarczą – przestrzenią otwartą dla działających tu firm, inwestorów i oczywiście rowerzystów.

XII Rowerowy Cross Country – Trasa wyścigu wiedzie leśnymi duktami terenu leżącego w granicach Stalowej Woli. Od godz. 10.00 w Ciemnym Kącie zawodnicy będą walczyć o Puchar Prezydenta Stalowej Woli .

Podwieczorek na os. Fabrycznym będzie czekał na każdego uczestnika masy, jak i również dla wszystkich gości. Zapraszamy do wspólnej “Zabawy w gotowanie”.

Miasteczko rowerowe otworzy się na gości już od godz. 14.00, a po powrocie masy krytycznej zobaczymy w nim pokazy bicykli, trycykli, drezyn, akrobacji rowerowych i nie tylko.

godz. 14.00
– zapisy na Masę Krytyczną
– warsztaty rowerowe z Piotrem Bielakiem (do godz. 16.45)

godz.15.00
– START
Masy Krytycznej

godz. 15.45
powrót i losowanie nagród
Podwieczorek na os. Fabrycznym

godz. 16.20
Jazda na wysokim poziomie (widowisko nr 1)

godz. 16.45
Piotr Bielak – akrobacje (widowisko nr 2)

Masę Krytyczną poprowadzą z nami członkowie Klubu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego “ŁAZIK” w Stalowej Woli
przy Oddziale Miejskim PTTK w Rzeszowie

Dziękujemy!

Wśród uczestników masy krytycznej rozlosujemy ROWER ufundowany przez firmę SSANG YONG!

 

fot. Emilka Bobowska

fot. Kuba Bożek

fot. Kuba BożekMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha