Piknik familijny w Parku 24

30 kwietnia 2017
godz. 11.00 - 17.00
Park 24
DNI STALOWEJ WOLI

To, co realnie się dzieje wokół nas, działa zgodnie z prawami fizyki i chemii. Aktywny udział w pierwszomajowym pikniku „Jak to działa?” w Parku24 zapewni możliwość poznania niektórych z tych zasad. Teren Parku 24 (przy ulicy Narutowicza/za Kinem Ballada) podzielono na trzy strefy: stoiska, scenę i warsztaty. Wśród siedmiu stoisk znajdziemy na przykład: Park Praw Natury, Przygodę w przestworzach oraz Fizykę w technice. Zapowiedziano także udział grupy robotów. Sześciogodzinny program na scenie (start o godz. 11.00) przebiegał będzie pod hasłem: Fascynujący świat fizyki.

Warsztaty zaproszą do udziału w „Aeromanii” oraz przygotują do osiągnięcia satysfakcji z wprowadzenia „Wiosny na balkonie”. Właśnie, co wiemy o wiosennym balkonie – co sadzić, kiedy, jak? Pytania o rośliny na balkonie można mnożyć: jakie funkcje użytkowe posiadają rośliny – przecież mogą być jadalne lub służyć za przyprawy; jak je wykorzystać do poprawy urody; które wabią owady, a które je odstraszają; jaki mają zapach; czy nas zachwycą kolorem?

Porad udzielać będą uczniowie z Klubu Młodego Architekta Krajobrazu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana III Sobieskiego. Pomogą również zestawić osobisty zestaw nasion i roślin do zasadzenia w balkonowym ogródeczku. Zestaw osobisty oczywiście można będzie zabrać ze sobą.

Zapraszamy!


           

 

     

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha