Orkiestrowo – Rowerowy Dzień Dziecka w MDK

3 czerwca 2017
12.00 - 18.00 / Miasteczko Rowerowe (Plac Piłsudskiego)
14.00 - 18.00 / Miasteczko Orkiestrowe (skwer przy fontannie MDK)

Do Stalowej Woli przylgnęło imię Miasto Rowerów i dobrze nam z tym. A gdyby tak pojeździć rowerem z akompaniamentem orkiestry? Pierwszeństwo udziału w takiej przejażdżce otrzymają milusińscy z Miasta Rowerów podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka organizowanego w sobotę 3 czerwca przez MDK. Gościem specjalnym stalowowolskich obchodów Dnia Dziecka będą „Lwowskie Fanfary”.

Orkiestry, czy to klasyczne czy też dęte, to nowa specjalność naszego miasta. W sobotę na tarasie MDK wystąpią reprezentujące Stalową Wolę: Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca dzięki współpracy PSP Nr 1 im. Wacława Górskiego, Gimnazjum Katolickiego im. bł ks. Jerzego Popiełuszki i MDK oraz Orkiestra Dęta MDK. Orkiestrom szyku doda Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury w Nisku.

„Lwowskie Fanfary”, czyli znakomita orkiestra i widowiskowe mażoretki ze Lwowa, zaprezentują się podczas koncertu, musztry i przemarszu.

Dla dzieci, które przyjadą na Plac Piłsudskiego rowerem pod opieką rodziców, czekać będzie miasteczko rowerowe przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Po jeździe trasami miasteczka, wyposażonymi w znaki drogowe i z asystą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Stalowej Woli, będzie można sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód.

Wszystkie dzieci korzystające z miasteczka rowerowego bądź toru przeszkód wezmą udział w losowaniu roweru, które zostanie przeprowadzone na finale pikniku.

Oczywiście orkiestrowo – rowerowym harcom towarzyszyć będzie całe mnóstwo innych atrakcji: warsztaty saksofonowe z Mariuszem Godziną, warsztaty bębniarskie z Andrzejem Satorą i Pawłem Różańskim oraz animacje firmowane przez Balonową Fotkę, a także zabawki pneumatyczne. Lody zaproponuje Cukiernia Tatrzańska. Podczas pikniku należy się spodziewać wszystkiego, co wynika z natury Teatru Klownów Magoja: dobrej zabawy i dużej dawki humoru.

Inny rodzaj orkiestry i muzyki przedstawi już w najbliższy poniedziałek 29 maja „Stalowa Orkiestra” podczas koncertu „Bajkowa muzyka”. Zespół pod batutą Błażeja Mokrzaka zagra swój pierwszy koncert dla publiczności. Wyzwaniem dla „Stalowej Orkiestry”, oprócz debiutu, jest cel charytatywny koncertu. Pieniądze zebrane  wśród publiczności zostaną przekazane Domowi Dziecka w Stalowej Woli.

PROGRAM:

Miasteczko ORKIESTROWE – Skwer przy fontannie MDK

14.00 – 18.00 – atrakcje muzyczne, zabawy, konkursy, animacje i niespodzianki
14.00 – „Trzy życzenia złotej rybki” – bajka w wyk. Teatru lalkowego “Przytulanka”
15.00 – koncerty i występy:
Orkiestra Dęta ze Lwowa “Fanfares of Lviv”
Orkiestra Dęta MDK i Mażoretki NCK „Sokół” w Nisku
Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK i PSP Nr 1 im. Wacława Górskiego
Artyści Studium Wokalnego “PRYMKA”
Teatr Klaunów „Magoja”
Warsztaty Saksofonowe z Mariuszem Godziną
Warsztaty Perkusyjne z Andrzejem Satorą i Pawłem Różańskim

Miasteczko ROWEROWE – Plac Piłsudskiego

ZABIERZCIE RODZICA I SWOJE ROWERY!
12.00 – 18.00 – mobilne miasteczko ruchu drogowego
12.00 – 17.00 – konkurs na rowerowym torze przeszkód
17.00 – FINAŁ toru przeszkód
Wśród uczestników miasteczka rowerowego rozlosujemy ROWER DZIECIĘCY!PARTNERZY:


 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha