Koncert Szymon Froń, Kamil Pyrek i Damian Pyrek czyli “Dobre granie przy fontannie”

30 sierpnia 2017
godz. 20.00
skwer przy fontannie
wstęp wolny

Trwające końcem sierpnia w MDK “Wakacyjne Warsztaty Muzyczne” to świetna okazja do zaprezentowania zarówno Publiczności, jak i uczestnikom warsztatów niezwykłych umiejętności w grze na instrumentach. Środowy wieczór 30 sierpnia to prawdziwa uczta dla miłośników gitary basowej, a to za sprawą młodego wirtuoza tego instrumentu, pochodzącego z Kalisza Kamila Pyrka, który przyjeżdża do Stalowej Woli ze swoim tatą Damianem  (grającym na gitarze elektrycznej) na zaproszenie Szymona Fronia, młodego stalowowolskiego perkusisty, który kształci się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli im. I. J. Paderewskiego w klasie prowadzonej przez Szymona Patera oraz jest stałym bywalcem naszych warsztatów muzycznych. Młodzi muzycy prywatnie przyjaźnią się i grywają ze sobą, stąd pomysł wspólnego koncertu w Stalowej Woli pod nazwą “SK-ład” (w tym miejscu podziękowania dla Pawła Fronia – taty Szymona, który zaproponował przedsięwzięcie). Mamy nadzieję, że koncert tria rozwinie się muzycznie w nieoczekiwanych kierunkach za sprawą kadry wykładowców warsztatowych, którzy dodadzą do koncertu “swoje 5 groszy”… (swoją obecność potwierdziła już Aleksandra Królik (voc), Marek Raduli (git) i Marcin Maziarz (key) oraz Marcin A. Steczkowski (kornet) i Mariusz Godzina (sax). A wszystko to w “pięknych okolicznościach przyrody…”, na skwerze w okolicach fontanny, gdzie będzie czekać mała scenka, a na Publiczność leżaki. Przedsmak umiejętności Kamila poniżej, serdecznie zapraszamy na “Dobre granie przy fontannie”!

“Dobre granie przy fontannie”

30 sierpnia, godz. 20.00 – skwer przy fontannie

wstęp wolny

Kamil Pyrek – 14 letni basista poruszający się w klimatach Jazz-Funky ponadto gra na: kontrabasie, perkusji i gitarze elektrycznej. Jest finalistą  programu “Super Dzieciak” TV Polsat.  Występował również w programach “Petersburski Music Show”  i  “Pytanie na śniadanie” TVP2. Występował  z pokazami na “Musikmesse” we Frankfurcie,  największych targach muzycznych w Europie. Koncertował  w Monachium na  festiwalu October Fest. Ma na koncie wspólny koncert z legendarnym amerykańskim gitarzystą Regi  Wootenem   ( który  np. nagrywał pierwszą płytę W. Houston)  oraz koncert otwierający 43 Festiwal Pianistów Jazzowych  na spotkaniu  z legendarnym  muzykiem jazzowym Janem Ptaszynem Wróblewskim . Kamil  swoją grą zachwycił swoją grą samego  Victora Wootena  wirtuoza gitary basowej, a jego fanpage na Facebooku  obserwuje prawie 25000 fanów ( https://www.facebook.com/Kamil-Pyrek-1447090212242199/ )

Szymon Froń – 13 letni perkusista ze Stalowej Woli. Na bębnach gra od 7 roku życia. Laureat wielu krajowych konkursów perkusyjnych takich jak Drumbattle Legnica, Integration&Groove w Błażowej, Podkarpacki Dzień Perkusji w Głogowie Małopolskim. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych – między innymi w Stalowej Woli, Warszawie, Kielcach, Błażowej czy Jazzowych warsztatach w Nowej Sarzynie.  W  2015 roku na Warsztatach – „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu poznał i zaprzyjaźnił się z Kamilem Pyrkiem.  Odbywał indywidualne konsultacje u takich perkusistów jak Mariusz Mocarski czy Cezary Konrad. Obecnie uczeń PSM II stopnia w Stalowej Woli w klasie perkusji Pana Szymona Patera oraz szkoły perkusyjnej Drumsetpro School.

Na zdjęciu Szymon Froń

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha