Lasowiacki Festiwal Pierogów – PROGRAM

22 lipca 2017
godz. 15.00 - 22.00
Plac Piłsudskiego

Konkurs „O złotą misę”, degustacje, warsztaty lepienia pierogów, koncerty wypełnią program Lasowiackiego Festiwalu Pierogów, na który zapraszamy 22 lipca do Stalowej Woli.

Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli stoły uginać się będą pod misami pełnymi pierogów. Aż 20 producentów zaproponuje degustację, za symboliczną opłatą, która powinna zaspokoić oczekiwania najwybredniejszych smakoszów tego popularnego dania.
Producenci, w kategoriach: Koła Gospodyń Wiejskich oraz restauratorzy, ubiegać się będą o Złotą Misę – nagrodę za najsmaczniejsze, zdaniem jurorów, pierogi. Na specjalnym stoisku z Nockowej czekać będą pierogi św. Jacka, które dzięki swemu patronowi obdarzone są piękną legendą.
Pielęgnująca tradycyjny sposób przyrządzania tychże pierogów – Krystyna Żuczek, na pewno opowie ze sceny historię ulubionego dania świętego, a może nawet zapozna nas z jego recepturą.
Na skwerze wokół fontanny powinna się pojawić okazała krowa w Mlecznej zagrodzie, której gospodyni – Czesława Zawadzka z Przychojca zaprezentuje jak to się tradycyjnie ser robi. Będzie i Lasowiacka kuchnia, wyposażona w urządzenia na co dzień stacjonujące w Izbie Regionalnej w Antoniowie. Lasowiackie podwórko wypełnią, jak kiedyś, zwierzęta domowe, dzięki Gospodarstwu Agroturystycznemu „Madejówkia” z Obojnej.
Warsztaty lepienia pierogów, folkowe stylizacje, gry i zabawy rękodzielnicze – to propozycje dla najmłodszych, ciekawych dawnego wiejskiego życia.
Na scenie głównej zakróluje folklor stylizowany w wykonaniu: ZPiT „Polonez” z Vancouver, ZPiT „Polonez” ze Sztokholmu oraz Chóru Lasowiacy i Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Miejskiego Domu Kultury.

22 lipca, godz. 15.00
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli

Scena główna

15.30 – Chór Lasowiacy i Nadsańska Orkiestra Kameralna
16.30 – Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” ze Sztokholmu
17.30 – Ogłoszenie wyników konkursu „O złotą misę”
18.00 – Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Vancouver

Skwer wokół fontanny

Mleczna zagroda – Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod lipą” z Przychojca
Lasowiacka kuchnia – Izba Regionalna z Antoniowa
Warsztaty lepienia pierogów – Zabawa w gotowanie
Lasowiackie podwórko ze zwierzętami – Gospodarstwo Agroturystyczne „Madejówka” z Obojnej
Folkowe stylizacje – Centrum Kształcenia „Torus”
Tańcowała igła z nitką – gry i zabawy rękodzielnicze

Patronat merytoryczny:

PodkarpackieSmaki.pl

SPONSORZY:

   Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha