Relacja z wystawy: Muzealna podróż po starożytnym Egipcie.

Dnia 20 czerwca 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli zwiedziliśmy wystawę: „Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu”. Zwiedzanie wystawy było tak zorganizowane, że w grupie spotkali się członkowie Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz najmłodsi milusińscy. A więc integracja na dwóch płaszczyznach.

Starożytny Egipt to tajemniczy i fascynujący świat wierzeń i niezwykłe bogactwo kultury. W ten niezwykle egzotyczny świat Egipcjan – ich wierzenia, zwyczaje, sposób pisania, bóstwa, święte zwierzęta, mumie, amulety, przedmioty wotywne niezbędne do życia w obu światach – w bardzo ciekawy i interesujący sposób wprowadził nas przewodnik p. Marek Wiatrowicz. To była wspaniała lekcja historii starożytnej.

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Z muzeum wyszliśmy zadowoleni, ubogaceni w przeżycia estetyczne i poznawcze.

Były podziękowania i życzenia wakacyjne.

Nie ma to jak w fajnej grupie, z sympatycznym, profesjonalnym przewodnikiem.

Do zobaczenia po wakacjach na kolejnych wystawach czasowych.

K.Z.