Będą promować zdrowy styl życia

9 lipca 2017
godz. 13.00 - 18.30
Plac Piłsudskiego

Powiat Stalowowolski oraz Stalowowolski Klub Biegacza zapraszają na V Stalową Dychę oraz Weekend dla Zdrowia w niedzielę 9 lipca na placu przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Rejestracja uczestników biegu rozpocznie się o godzinie 13:00, natomiast występy artystyczne oraz miasteczka profilaktyczne i zabawy ruszają o godzinie 14:00. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

9 lipca w Stalowej Woli będziemy promować zdrowy i aktywny styl życia, a także bezpieczeństwo, szczególnie w trosce o najmłodszych mieszkańców. Tego dnia atrakcji nie zabraknie, każdy podczas Weekendu dla Zdrowia z pewnością znajdzie coś dla siebie.

O godzinie 13:00 Stalowowolski Klub Biegacza otworzy biuro zawodów, a o godz. 15:00 odbędzie się Bieg Nadziei Olimpijskich najmłodszych zawodników, następnie Bieg Rodzinny. O godzinie 16:30 startuje Bieg Główny  czyli V Stalowa Dycha. Dekorację zwycięzców zaplanowano na godzinę 18:30.

Warto dodać, że uczestnikiem biegu głównego będzie olimpijczyk z Rio de Janeiro Artur Kozłowski.

Od godziny 14:00 na plac obok Miejskiego Domu Kultury zapraszamy całe rodziny.

W ramach Weekendu dla Zdrowia zaprezentują się liczne grupy artystyczne, m.in. grupa taneczna breakdance Miejskiego Domu Kultury, iluzjonista Grzegorz Pietruszka, zespół tańca orientalnego Nimbooda, odbędzie się także pokaz asan czyli „joga dla ciała i umysłu” Aldony Litwińskiej.

O godzinie 15:30 wystąpią gimnastyczki Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Rzeszowa  – laureaci programu MAM TALENT!

O godzinie 18:00 zaplanowano występ Mistrzyń Polski Cheerleaders – Grupy Sanna Cheerleaders z Zaklikowa!

W godzinach 14:00 – 18:00 w Miasteczku Profilaktycznym będzie można także nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru m. in. będą z nami pracownicy Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Pracownicy stalowowolskiego „Ambulatorium” oraz stalowowolskie „Amazonki” będą mówić o profilaktyce raka piersi i niezbędnych badaniach. Będzie można także zasięgnąć porad dietetyka z Centrum Dietetycznego Natur House.

O godzinie 16:30 zapraszamy wszystkich mieszkańców na trening jogi prowadzony przez instruktorów z ICON FITNESS. Wystarczy jedynie odrobina chęci, wygodne ubranie i ręcznik lub mata!

Tego dnia będą z nami także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Stalowej Woli, którzy będą mówić o bezpieczeństwie i profilaktyce.

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy liczne konkursy plastyczne i sprawnościowe  w ramach Miasteczka Zabawy. Będą z nami organizacje pozarządowe, m. in. Piłkarska Akademia Stalowa Wola, Stowarzyszenia Dobro Powraca, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, który specjalnie na tę okazję przygotował wiele konkursów z nagrodami.

Najmłodsi będą mieli także szansę spróbować swoich sił w przygotowaniu zdrowych i kolorowych przekąsek razem z „ZABAWĄ W GOTOWANIE”.

W tym samym czasie, czyli od godziny 14:00, na skwerze obok fontanny będą bawić się z nami przedstawiciele organizacji pozarządowych w ramach III Spartakiady Stowarzyszeń, której organizatorem jest Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego i Powiat Stalowowolski.

Zapraszamy!Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha