Teatr Tańca „Flow”

Grupa taneczna działająca od 2016 roku w Miejskim Domu Kultury. Od 2016-2018 roku uczestnicy na zajęciach nabywali nowych umiejętności w technice tańca klasycznego, następnie od 2018 roku grupa została sprofilowana głównie na technikę tańca współczesnego. Zajęcia skierowane są do młodzieży kochającej taniec i teatr. Ilość miejsc ograniczona. Choreograf grupy decyduje o przyjęciu do Teatru Tańca „Flow”. Głównym celem zajęć jest wypracowanie techniki, wrażliwości estetycznej i muzycznej niezbędnej do pracy przy spektaklach i projektach ruchowych. Uczniowie poznają podstawy tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji ruchowej, rytmiki, pantomimy i zadań aktorskich. Oprócz tego pracują nad większymi formami ruchowymi, co wymaga ogromnej samodyscypliny, koordynacji, płynności i sprawności ruchowej. Dzięki wielu ćwiczeniom tancerze pokonują nieśmiałość, rozwijają kreatywność i nabywają pewności siebie.
Choreografem grupy baletowej jest Sylwia Świątek. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi: wydział Wokalno-Aktorski, kierunek: Musical i choreografia, specjalizacja: Choreografia i techniki tańca (licencjat) i specjalizacja: Choreografia (magisterskie). Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych. Ukończyła w Krakowie Szkołę Aktorską SPOT – dyplomowana aktorka oraz z wyróżnieniem Szkołę Choreografii jako choreograf. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli w klasie fortepianu. Pracowała w Teatrze Figur w Krakowie tańcząc na scenach nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Niemczech, Holandii, Czechach, na Łotwie, we Włoszech. Miała okazje występować w Operze Krakowskiej, Teatrze Ludowym, Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Nowohuckim Centrum Kultury, Sali Koncertowej w Łodzi. Poza tym, brała udział w różnych projektach ruchowych. Uczyła się u osób posiadających ogromne doświadczenie w zakresie tańca i aktorstwa. Jej nauczycielami byli m.in. Tomasz Gołębiowski, Jacek Owczarek, Iwona Olszowska, Anna Wierzgacz-Wytych, Witold Jurewicz, Leszek Bzdyl, Katarzyna Skawińska, Krzysztof Skolimowski, Anna Krzemińska, Justyna Kaczmarska. Swoje umiejętności taneczne rozwija na warsztatach tanecznych i w projektach ruchowych.