[Sagittarius – BROWN – Wes Gałczyński & Power Train] – Koncerty zespołów Miast COP w Stalowej Woli

8 września 2017
godz. 17.00
stadion MOSiR

SAGITTARIUS BLUES GROUP — BROWN — WES GAŁCZYŃSKI & POWER TRAIN  – trzy porywające koncerty, które czekają nas pierwszego dnia na Stadionie MOSiR w Stalowej Woli podczas Wielkiego Finału obchodów 80-lecia COP w Stalowej Woli! O zespołach przeczytacie poniżej:

Pełny program wydarzenia 8 – 10 września dostępny jest TU.


SAGITTARIUS BLUES GROUP

Sagittarius Blues Group powstał w 1981 r. W 1985 r. zespół zakwalifikował się do „Złotej Dziesiątki” Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu, koncertował na XXII Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na festiwalach „Blues Top ’85” w Sopocie, „Jesień z Bluesem ’85” w Białymstoku, brał udział w „Koncercie Czystych Serc” w warszawskiej Hali Gwardii. W latach 1986-1987 grupa wystąpiła m. in. na świnoujskiej „FAMIE” (1986), „Rawie Blues ’87” w Katowicach, „VI Muzycznym Campingu” w Brodnicy (1987 – gościnnie ze Sławkiem Wierzcholskim), festiwalu w Jarocinie (1987), „Spotkaniach Bluesowych” w Rzeszowie (1986, 1987) i „TGB Rock ’85″w Stalowej Woli (1985), zagrała trasy koncertowe z Tadeuszem Nalepą (wspólne występy w rzeszowskim klubie „Dedal” i Filharmonii Rzeszowskiej), zespołami Dżem i Nocna Zmiana Bluesa. Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. W muzyce zespołu brzmiały elementy charakterystyczne dla klimatu amerykańskiego bluesrocka z przełomu lat 60. i 70.  W ostatnim okresie swego istnienia Sagittarius oddalał się coraz bardziej od konwencji bluesowej, upatrując w nowych stylach muzycznych szansy na znalezienie dla siebie nowego miejsca na rynku muzycznym. Po kilkakrotnych zmianach składu zespół rozwiązał się na początku lat 90. W grudniu 2011, po niezwykłym koncercie z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Nowej Dębie (gdzie zespół spotkał się razem na scenie po ponad 20 latach) doszło do reaktywacji najlepszego składu zespołu. Koncert ten został zarejestrowany i następnie wydany w 2012 r. jako album CD/DVD pt: ,,Sagittarius – Deszczowy Blues”. W 2013 roku zespół na nowo rozpoczął regularną działalność koncertową. 24 sierpnia 2013 r., na zaproszenie Piotra Nalepy, wziął udział w Koncercie Pamięci Tadeusza Nalepy w dniu rocznicy siedemdziesiątych urodzin artysty.

Skład: Robert Lubera, Andrzej Kosiorowski, Mariusz Moskalewicz, Andrzej Paprot


BROWN to rzeszowski zespół rockowy/metalowy. Ma na swoim koncie kilkaset zagranych koncertów oraz 3 studyjne albumy [Brown-2005, Półświatło-2009, Po nieboskłonie-2013]. Najważniejszym jest wydany nakładem MYSTIC PRODUCTION – ,,Półświatło”, bardzo ciepło przyjęty przez fanów jak i krytykę.

BROWN należy do grona wykonawców, które najlepiej wypadają na żywo, zawsze dając bardzo energetyczny show, w których słychać odniesienia do największych klasyków muzyki rockowej. Wielokrotnie doceniany nagrodami, zdobył sobie szerokie uznanie publiczności.
W trakcie swojej 15 letniej działalności BROWN dzielił scenę z największymi gwiazdami polskiej sceny.Wes Gałczyński & Power Train powstał w maju 2012 r. Stalowej Woli. Styl ich grania można sklasyfikować jako Rock ‘n’ Roll Blues. Amerykańskie, rasowe brzmienie wyróżnia zespół spośród innych polskich zespołów.

Jesienią 2016 ukazała się debiutancka płyta zespołu “No.1′, która w rankingu “BLUES TOP 2016” czytelników kwartalnika “Twój Blues” w kategorii “Najlepsza płyta roku” otrzymała Grand Prix 2016. Kilka dni wcześniej (23.01.2017) red. Wojciech Mann otworzył swoją autorską audycję “Manniak po ciemku” dwoma utworami z płyty “No.1”.

Zespół tworzą Wiesław Wes Gałczyński (vocal, gitary), Paweł Gielarek (bas), Filip Ciuruś (perkusja). Występy zespołu odbierane są bardzo entuzjastycznie, jako że tchnie od grupy rozpierającą energią. Mają za sobą liczne występy klubowe i plenerowe w całej Polsce. Zaprezentowali się efektownie na kilku festiwalach bluesowych: “Jimiway Blues Festival” w Ostrowie Wielkopolskim, “Olszyńskie Noce Bluesowe”, czy na największym festiwalu bluesa w Polsce i największym na świecie festiwalu w pomieszczeniu zamkniętym “Rawa Blues Festival”.Organizatorami przedsięwzięcia są: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Stalowej Woli, Fundacja Elementum Art, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Komitet organizacyjny obchodów: Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Stalowej Woli.

Partnerzy strategiczni Jubileuszu: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., HSW S.A. PGZ oraz PKO Bank Polski.

www.stalowawola.plMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha