Sztuka na kółkach

wrzesień - październik 2017
Galeria TŁO

Galeria TŁO i nowy sezon artystyczny. Zapraszamy do oglądania wystawy.

Kilka lat temu rozpoczęliśmy cykl wystaw pod tytułem „MISTRZ I JEGO UCZNIOWIE”, a ich konsekwencją są wystawy „POWROTY”. W czasie „Powrotów” możemy przedstawić twórczość uczniów mistrzów w swoich pierwszych, indywidualnych wystawach. Są to bardzo emocjonujące spotkania, przeważnie po wielu latach, niejednokrotnie z pojawiającą się w oku łezką.

Tym razem autorką wystawy będzie Iwona Sobiło, uczennica Pana Ryszarda Kochana. Wystawa będzie dostępna we wrześniu i październiku 2017.

 

Kurator wystawy – Alicja Czajkowska-Chmielewska


Iwona Sobiło – urodzona w 1989 roku w Stalowej Woli absolwentka Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2013 roku ukończyła studia dyplomem w pracowni druku wypukłego prof. Krzysztofa Skórczewskiego oraz równoległym dyplomem w pracowni projektowej prof. Tadeusz Nuckowskiego. Zajmuje się rysunkiem, grafiką i malarstwem. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych a „SZTUKA NA KÓŁKACH” jest jej pierwszą wystawą indywidualną.

Kilka lat temu gdy poznałam mojego męża weszłam w krąg ludzi zakochanych w zabytkowych pojazdach a szczególnie w polskich youngtimerach i to oni zarazili mnie swoją pasją. Moja miłość do zabytkowej motoryzacji, oprócz tego że jestem pilotem w rajdach zabytkowych pojazdów, weszła też w sferę mojej twórczości. Stąd obrazy i grafiki których motywem przewodnim są pojazdy czy ich wnętrza pokazujące technikę minionej epoki.
Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha