Nowy rok akademicki na UTW rozpocznie się ciekawym wykładem inauguracyjnym

23 października 2017
godz. 14.00 - wykład
godz. 18.00 - spektakl

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli zaprasza 23 października na inaugurację roku akademickiego. To już 12 rok działalności stalowowolskiego UTW, który honorowym patronatem objął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nie tylko słuchacze, ale wszyscy mieszkańcy miasta, mogą uczestniczyć w cyklicznych wykładach proponowanych przez UTW. Pierwszą okazją ku temu jest wykład, który wygłosi dr hab. Paweł Kubicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas poniedziałkowej inauguracji. Temat wykładu: „Odrodzenie miejskie w Europie. Przykłady miast post – przemysłowych” jest wyjątkowo ciekawy w kontekście Stalowej Woli i jej życiu po okresie zmian gospodarczych.

 W programie:

  • Wystąpienie Dyrektora MDK
  • Immatrykulacja
  • “Odrodzenie miejskie w Europie. Przykłady miast post-przemysłowych” – wykład poprowadzi dr. hab. Paweł Kubicki – Instytut Europeistyki Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • “NA TWARZ” – spektakl na podstawie tekstów Juliana Tuwima zrealizowany przez słuchaczy UTW  / 18.00 / sala kameralna

 

Dr hab. Paweł Kubicki, socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ. Specjalizuje się w badaniu tożsamości miast i społeczności lokalnych. Autor między innymi książek: Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości (2010), Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania (2016) oraz współautor książki Efekt ESK. Jak konkurs na Europejską Stolicę Kultury zmienił polskie miasta (2017). Publikował w wielu czasopismach naukowych, między innymi w: „Polish Sociological Review”, „Colloquia. Journal of Central European History”, „Studia Socjologiczne”, „Politeja”, „Pogranicze. Studia Społeczne”, Jagiellońskie Forum Europejskie”. Członek wielu krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych.

 
Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha