Podwieczorek przy fortepianie – Sebastian Marszałowicz i Marta Mołodyńska-Wheeler

29 października 2017
godz. 16.00
sala widowiskowa

Wraz z jesienią wraca do nas cykl spotkań muzycznych Podwieczorek przy fortepianie. To świetna propozycja dla każdego, nie tylko melomanów, do spotkania z dobrą muzyką i znajomymi w niedzielne popołudnie. Myśląc o podwieczorku, nieuchronnie zmierzamy ku widokowi talerzyka z deserem w towarzystwie filiżanki herbaty. Nowy sezon zobowiązuje, zatem uczestnikom Podwieczorku przy fortepianie 29 października, po porcji muzyki, organizatorzy zaproponują szarlotkę i herbatkę.

Serdecznie zapraszamy! Proszę zwrócić uwagę na atrakcyjną propozycję zakupu biletów rodzinnych dla czterech osób w cenie 20 zł.
Najbliższe muzyczne spotkanie w niedzielne popołudnie to także okazja, by poznać historię człowieka ze Stalowej Woli, który został śpiewakiem… zupełnie przez przypadek.

 

Podwieczorek przy fortepianie
wystąpią:
SEBASTIAN MARSZAŁOWICZ (bas)

MARTA MOŁODYŃSKA-WHEELER (fortepian)

W programie utwory: Debussy, Chopin, Czajkowski, Moniuszko, Czyż, Mozart, Skriabin

29 października 2017
godz. 16.00
sala widowiskowa

bilety: 10 zł / 20 zł – rodzinny – maks. 4 os.SEBASTIAN MARSZAŁOWICZ (bas) pochodzi ze Stalowej Woli (ur. 1982 r.). Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie (2006).  W roku 2014 z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu profesora Piotra Kusiewicza w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Jeszcze w trakcie pierwszych studiów dołączył do Chóru Akademii Rolniczej im. H. Kołłątaja w Krakowie, gdzie jako chórzysta i solista odkrył w sobie zainteresowanie muzyką klasyczną. Wraz z Chórem koncertował w kraju i zagranicą oraz nagrał trzy płyty: “Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź…” i “Vivat Academia” (2006) pod batutą Joanny Gutowskiej – Kuźmicz oraz “Pieśń rodzin katyńskich” (Pomaton EMI 2008) pod batutą Włodzimierza Siedlika.

Uczestnik kursu Letnia Akademia Śpiewu organizowanego przez Katedrę Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w 2009 roku w Gdańsku. Uczestnik kursu Michała Znanieckiego w 2013 roku w Krakowie. Uczestnik kursu mistrzowskiego wybitnej pedagog śpiewu Charlotte Lehmann w 2014 roku w Krakowie. Uczestnik kursu Thomasa Heyera podczas Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów im. Jana Kiepury w Sosnowcu w 2016 roku.

Laureat Nagrody Związku Artystów Scen Polskich Oddział Warszawa na Festiwalu Belcanto 2010 w Nałęczowie.

W 2013 roku wziął udział w nagraniach płyty Dominika Pietraszki „Lament Ofiarom Katynia 2010”.

Współpracował z Chórem Polskiego Radia w Krakowie. W latach 2011 – 2012 członek chóru Filharmonii Krakowskiej – 2 bas. W 2013 roku wziął udział w 22 spektaklach „Zemsta Nietoperza” J. Straussa, podczas festiwalu Schlossfestspiele w Schwerin jako chórzysta (2 bas) i aktor.

Jako solista wystąpił m.in. w „Requiem” W. A. Mozarta z Agencją Promusica koncertując w Halle, Dreźnie i Opolu, był odtwórcą roli Garibalda ocenionej z wyróżnieniem w „Rodelindzie” G. F. Haendla – podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie.
W 2015 roku wystąpił w roli Sarastra w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta w Gdańsku, a także wziął udział w widowisku operowo-teatralnym „Królowa wróżek: Sen nocy letniej” opartym na muzyce H. Purcella w reżyserii Michała Znanieckiego, gdzie kreował postaci Oberona, Hymena, Pijanego Poety. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy (debiut na scenie: rola Dziemby w „Halce” S. Moniuszki) oraz Orkiestrą Straussowską Obligato pod batutą Jerzego Sobeńki (m.in. koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie w 2016 roku).

Współpracował m.in. z pedagogami – Piotr Kusiewicz, Jacek Ozimkowski, Dariusz Grabowski, Jerzy Michno, Charlotte Lehmann, Ryszard Karczykowski,; z dyrygentami – Paul Esswood, Daniel Huppert, Jerzy Sobeńko, Marek Tracz, Krzysztof Penderecki, Włodzimierz Siedlik, Łukasz Borowicz, Joanna Gutowska – Kuźmicz; reżyserami – Michał Znaniecki, Peter Dehler, Monika Rasiewicz, Przemysław Klonowski.


MARTA MOŁODYŃSKA-WHEELER

Pianistka, kameralistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji pod kierunkiem prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwentka studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Oleś-Blacha oraz Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jako pianistka uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych na terenie całego kraju i za granicą, m.in. Fetiwal Fringe w Edynburgu. Była też akompaniatorem podczas licznych konkursów wokalnych takich jak: Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura, Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie-Zdroju, Międzynarodowy Konkurs Wokalny Iuventus Canti w Vrable (Słowacja), Konkurs Wokalny im. J. E. J. Reszków w Częstochowie.

Jest autorem licznych utworów rozrywkowych na big band oraz orkiestrę smyczkową. Występowała między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Opery Krakowskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Ponadto, wykonywała utwory młodych kompozytorów w studiu Radia Kraków. W maju 2008 dokonała nagrań z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.

W sferze języka angielskiego jest wykładowcą na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W sferze muzycznej obecnie jest pianistą-akompaniatorem w Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracuje z Operą Krakowską, zespołem kameralnym ArtePhino Trio oraz innymi zespołami muzyki kameralnej i rozrywkowej. Ponadto jest nauczycielem gry na fortepianie w Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Co więcej, współtworzy zespół Puzzle grający muzykę autorską, oraz komponuje i nagrywa swoje własne utwory.

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha