80 rocznica powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego – wykład otwarty

13 listopada 2017
godz 17. 30
Biblioteka Międzyuczelniana ul. Popiełuszki 10

13 listopada (poniedziałek), zapraszamy na wykład Marka Wiatrowicza pt.:  „80. rocznica powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego”

80. rocznica powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego stanowi dobrą okazję do przypomnienia tej najbardziej spektakularnej polskiej inwestycji industrialnej okresu międzywojennego. Mało kto już dziś pamięta o przyczynach powstania COP i jego niełatwych początkach. A pamiętać o tym warto, ze względu choćby na fakt, iż przedsięwzięcie to, nawet oglądane z dzisiejszej perspektywy wygląda imponująco, a od twórców COP-u jeszcze dziś moglibyśmy się wiele nauczyć. Poniedziałkowy wykład  w Bibliotece Międzyuczelnianej  daje szansę na poszerzenie wiedzy o wielkich inwestycjach, nowoczesnych fabrykach, niezwykłych wynalazkach oraz wyjątkowych ludziach, którzy je tworzyli, a także szczególnej roli, jaką odegrała w COP Stalowa Wola.

Wkład odbędzie się  o  17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – ul. Popiełuszki 10.

Wykład jest jednym z cyklu poniedziałkowych wykładów otwartych.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Eugeniusz Kwiatkowski, minister przemysłu i handlu. Fotografia portretowa. Ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego http://www.nac.gov.pl/