Oswajamy kulturę – Chóry

17 - 19 listopada 2017

W dniach 17 – 19 listopada odbędą się kolejne szkolenia z cyklu „Oswajamy chóry” realizowane w ramach projektu „Oswajamy kulturę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodzież dorośli oraz seniorzy będą mogli ponownie ćwiczyć ze świetnymi instruktorami i dyrygentami. Zajęcia w Miejskim Domu Kultury oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 przeprowadzą Wasyl Chuchmam – jeden z najwybitniejszych ukraińskich dyrygentów chóralnych oraz Małgorzata Nowak – specjalistka emisji głosu.

17.11.2017 – PSP 11, chóry Cantus oraz Puellarum Cantus

18.11.2017 – MDK, Chór Cantus, Chór Kameralny oraz Zespół Wokalny UTW

19.11.2017 – MDK, Chór Puellarum Cantus

Warsztaty chóralne poprowadzą: dr. Małgorzata Nowak specjalistka ds. emisji głosu, pracownik naukowo dydaktyczny na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej oraz Wasyl Chuchman jeden z najwybitniejszych ukraińskich dyrygentów chóralnych, który wygrał w 1998 r. konkurs na najlepszego Dyrygenta zespołów chóralnych na Ukrainie. Od 2008r. współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. Od 2012r. pracuje w Lwowskim Uniwersytecie w Katedrze Chóralnej. Spotkania będą miały charakter konsultacyjny i doradczy. Zostaną na nich poruszone zagadnienia związane z: kształceniem głosu i słuchu (higieną głosu), nauką efektywnego oddechu, pracą z akompaniatorem, nauką piosenek i rozumieniem ich interpretacji oraz prezentacją siebie na scenie, pokonywaniem tremy i poznawaniem technik pomagających w samoakceptacji.