Warsztaty Jazz, Modern Jazz, i Broadway Jazz

listopad 2017

Przez najbliższe trzy tygodnie tancerze z grupy dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej będą doskonalić swoje umiejętności tańca. Warsztaty z zakresu Modern Jazz, Broadway Jazz oraz Irina Nowakowska poprowadzą Grzegorz Pańtak, Elżbieta Pańtak oraz Irina Nowakowska.

19.11.2017 – Warsztaty Modern Jazz oraz Broadway Jazz poprowadzą Grzegorz oraz Elżbieta Pańtak

25.11.2017 – Warsztaty Jazz top dance poprowadzi Irina Nowakowska

02.12.2017 – Warsztaty Modern Jazz oraz Broadway Jazz poprowadzą Grzegorz oraz Elżbieta Pańtak

Grzegorz Pańtak

Pedagog tańca jazzowego i klasycznego Kieleckiego Teatru Tańca, wykładowca z dziedziny tańca  jazzowego na Instruktorskich Kursach Kwalifikacyjnych w Kielcach, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Białymstoku, wykładowca z dziedziny tańca jazzowego na pierwszym w Polsce kierunku taniec na Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach, wykładowca z dziedziny tańca jazzowego na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Rzeszowskim, pedagog ogólnopolskich warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca i Polski Teatr Tańca Balet Poznański, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu,Szkołę Tańca Riviera w Warszawie oraz inne ośrodki kultury, pedagog i choreograf gościnny czołowych polskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Tańczył partie solowe w realizacjach Kieleckiego Teatru Tańca w choreografii Piotra Galińskiego, Thierrego Vergera, Alaina Bernarda, Elżbiety Szlufik Pańtak, Iry Nadii Kodiche, Zofii Rudnickiej, Witolda Jurewicza oraz własnych. Jako solista występuje gościnnie w Operze Wrocławskiej w operze Raj Utracony Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego (2008). Występował w operze Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego realizowanej w koprodukcji Opery Wrocławskiej Teatru Maryjskiego w Petersburgu i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Edynburgu (2008).

Elżbieta SzlufikPańtak

Pedagog tańca jazzowego Kieleckiego Teatru Tańca, wykładowca z dziedziny tańca jazzowego oraz historii tańca na Instruktorskich pomaturalnych Kursach Kwalifikacyjnych w Kielcach, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Białymstoku, pedagog na ogólnopolskich warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca , Polski Teatr Tańca Balet Poznański oraz inne ośrodki kultury, pedagog i choreograf gościnny czołowych polskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych, wykładowca z dziedziny tańca jazzowego i metodyki nauczania tańca na Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec oraz Turystyka i rekreacja na pedagogice baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie. Tancerka, pedagog tańca, choreograf. Współzałożyciel i dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, jednego z trzech zawodowych instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Teatr ten założyła początkowo jako prywatny w 1995 roku, a w 1998 roku przekształciła w stowarzyszenie na stałe zatrudniające tancerzy na etatach. W 2004 roku uchwałą Rady Miasta Kielce powołano Kielecki Teatr Tańca jako miejską instytucję kultury. Aktualnie w Teatrze zatrudnionych jest 36 pracowników etatowych, 25 pedagogów tańca w Szkole Tańca działającej przy Teatrze, do której na stałe uczęszcza miesięcznie ok. 1000 dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – Kulturoznawstwo specjalizacja teatrologia. Odbyła studia podyplomowe na kierunku teoria tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza od 1994 u pedagogów paryskich szkół tańca Centre International de danse Jazz i Studio Harmonic. Jest współzałożycielką Polskiej Federacji Tańca. Ukończyła wiele kursów dokształcających z dziedziny tańca jazzowego i charakterystycznego. Pracuje w Polsce i za granicą jako choreograf, nauczyciel tańca, wykładowca, sędzia konkursów tanecznych.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha