Wykład otwarty – Tożsamość i semiotyka miasta – dr hab. Paweł Kubicki

15 stycznia 2018
Biblioteka Międzyuczelniana w Stalowej Woli
ul. ks. J. Popiełuszki 10

Wykład poświęcony będzie analizie procesów konstruowania i rekonstruowania tożsamości miast. W odniesieniu do badań naukowych ilustracją tych procesów będą między innymi przykłady konstruowania tożsamości miast post-migracyjnych, gdzie dokonała się stuprocentowa wymiana ludności (Szczecin, Wrocław), a także rekonstrukcja tożsamości miast post-przemysłowych (Katowice, Łódź).

Dr hab. Paweł Kubicki, socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ. Specjalizuje się w badaniu tożsamości miast i społeczności lokalnych. Autor między innymi książek: Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości (2010), Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania (2016) oraz współautor książki Efekt ESK. Jak konkurs na Europejską Stolicę Kultury zmienił polskie miasta (2017). Publikował w wielu czasopismach naukowych, między innymi w: „Polish Sociological Review”, „Colloquia. Journal of Central European History”, „Studia Socjologiczne”, „Politeja”, „Pogranicze. Studia Społeczne”, Jagiellońskie Forum Europejskie”. Członek wielu krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych.

Wykłady otwarte na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stalowej Woli

w roku akademickim 2017/2018 odbywać się