Wykład otwarty – Savoir-vivre na co dzień i od święta – Marek Wiatrowicz

22 stycznia 2018
Biblioteka Międzyuczelniana w Stalowej Woli
ul. ks. J. Popiełuszki 10

Czas karnawału to okres uroczystych balów i koncertów, hucznych zabaw, wystawnych przyjęć, ślubów i wesel czy towarzyskich spotkań. Dobry to więc moment, aby przypomnieć sobie „zakurzone” nieco zasady savoir-vivre’u, kindersztuby i dobrych manier, albowiem ich normy osoby dobrze wychowane obowiązują niezmiennie.

Na wykładzie „Savoir-vivre na co dzień i od święta” będziemy mogli usłyszeć między innymi: o zasadach dress-code’u (obowiązujące stroje i dobór garderoby stosownie do okazji), o tym co może nas zaskoczyć przy klasycznie elegancko zastawionym stole, jak odczytywać i reagować na otrzymane zaproszenie, jakich norm zachowań należy bezwzględnie przestrzegać w różnych miejscach i sytuacjach…

Poruszony zostanie również temat nowych wyzwań współczesnego świata i zmian w formach towarzyskich związanych z postępem i nowoczesnością; np. co to jest netykieta, zasady wysyłania smsów i e-maili czy komunikowania się przez telefon komórkowy.

wyk. Marek Wiatrowicz