Dziecięcy Uniwersytet Techniczny – lista zakwalifikowanych

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Stalowej Woli przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Ponownie projekt finansuje Gmina Stalowa Wola oraz Powiat Stalowowolski, w tym gminy: Zaleszany, Zaklików, Bojanów, Pysznica i Radomyśl nad Sanem. Realizację projektu wspiera Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w  Stalowej Woli.

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH OSÓB na nowy semestr DUT jest dostępna tu -> https://dolina-wiedzy.pl/dut/aktualnosci/listy-uczestnikow-dut/

W związku z poszerzeniem zakresu działań Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz podpisaniem umowy współpracy pomiędzy Fundacją  i Uniwersytetem Rzeszowskim,  dotyczącej prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci z wykorzystaniem infrastruktury Uniwersytetu Rzeszowskiego, od marca 2018 roku ruszą zajęcia pod nazwą „Dziecięcy Uniwersytet Techniczny”. Zakres merytoryczny zajęć „Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego” będzie tożsamy z podobnymi zajęciami uniwersytetów dziecięcych prowadzonymi na całym świecie, za czym idzie także z prowadzonym do 2018 roku przez Fundację, zajęciami w ramach projektu „Politechniki Dziecięcej”. Sposób rejestracji i organizacja zajęć także nie zostają zmienione.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady, pokazy z interesującymi eksperymentami inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Jak co semestr organizatorzy zadbali o nowe interesujące tematy. Studenci DUT zostaną m.in. tzw. mythbustersami, czyli pogromcami mitów, a zmierzą się ze „złotym mitem”. Podczas zajęć będą odkrywać świat widziany w podczerwieni i ultrafiolecie, dowiedzą się ile dziur ma trójkąt Sierpińskiego, poznają Krzywą Kocha, która kocha chmury, Smoka Hemingwaya, który zieje ogniem, zapatrzą się w kosmiczny Zbiór Julii. Wspólnie z prowadzącymi odpowiedzą na pytanie czy da się wydrukować człowieka, jak zrobić swój kalkulator i czy antygrawitacja istnieje.

Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz zajęć DUT znajduje się na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Wykłady odbywają się także w Rzeszowie oraz pozostałych trzech Filiach: Mielcu, Dębicy i Ustrzykach Dolnych. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa, w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z uczęszczających do szkół podstawowych w gminie, w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim, , a w Dębicy zamieszkałych na terenie powiatu dębickiego. Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację w całym województwie wynosi już ponad 40 000 osób.

Do pobrania: Plan DUT Stalowa Wola semestr VIMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha