O aktywności ruchowej przy kawie i pączku…

Wtorkowe, słodkie przedpołudnie przebiegało w miłej i… ciekawej, atmosferze.
O godz. 10-tej, w sali kameralnej, spotkali się  aktywni i ciekawi świata słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Połączono wspólną integrację z okazji „tłustego czwartku” i Dnia Św. Walentego, a celem była wymiana  fotograficznych wspomnień podczas prezentacji poszczególnych wycieczek
i wyjść turystycznych pod hasłem „Przeżyjmy to jeszcze raz…”. Przy kawie i pączku przypominano sobie wyprawy i marsze z kijkami Nordic Walking, wycieczki z Kołem Turystycznym „Wędrowcy”.


Prezentację zdjęć rozpoczęła przedświąteczna wycieczka do Krakowa. Omówione zostały też dwa cykle wypraw
-Poszukiwanie śladów wiosny
– Ogólnopolskie Marsze Nordic Walking Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Przedstawiony został również plan wypraw koła “Wędrowcy” na 2018 rok.

Instruktorka – pani Agnieszka zapraszała na zajęcia ruchowe wszystkich seniorów, którzy chcą się uaktywnić, oderwać od szarej rzeczywistości i jak najdłużej utrzymać formę i wigor juniora.  

Wychodziliśmy z tego spotkania bogatsi o spore porcje ciekawych informacji i zaopatrzeni
w gadżety walentynkowe (czerwone serduszka, kolorowe motylki) wykonane przez nasze zdolne koleżanki. Liderka “Wędrowców” też przygotowała niespodzianki. Otrzymaliśmy folderki ze stalowowolskich gmin, a także słodkie serduszka na patyczku.

Tym spotkaniem rozpoczęliśmy nowy sezon turystyczny “Wędrowców”. Najbliższa wyprawa odbędzie się 24 marca (sobota). Poszukiwać będziemy śladów wiosny nad jeziorem tarnobrzeskim
i odwiedzimy Muzeum Historyczne w Tarnobrzegu.

 

RED. MARIA DOKTOR – SZUMILAKMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha