Co będzie produkować Huta Stalowa Wola w 2038 roku? – konkurs plastyczny

składanie prac do 17 kwietnia 2018

Rok 2018 jest dla HSW S.A. czasem niezwykle ważnym. Jest to bowiem data narodzin Stalowej Woli, ale przede wszystkim także okrągła, 80-ta rocznica istnienia Huty Stalowa Wola S.A.  W widłach Wisły i Sanu, gdzie ustanowiona została siedziba Zakładów Południowych, w ciągu niespełna 800 dni, które upłynęły od ścięcia pierwszej sosny pod budowę zakładów, do uroczystego ich otwarcia dokonanego przez Prezydenta Ignacego Mościckiego, powstał stalowowolski ośrodek przemysłowy. Wraz z nim, na terenach Puszczy Sandomierskiej urosło osiedle pracownicze, któremu nadano nazwę Stalowa Wola. Tak powstały podwaliny dzisiejszej Huty Stalowa Wola i miasta Stalowa Wola.

Dzisiaj w Hucie Stalowa Wola produkowany jest sprzęt wojskowy uruchamiający wyobraźnię: Krab, Rak, Baobab, Langusta, Kryl a nawet Goździk. A jakie  nazwy otrzymają produkty HSW za 20 lat, kiedy to przypadnie jubileusz 100 – lecia zakładu? Co za urządzenia będą się kryły pod nimi? Czy będą to marsjańskie albo księżycowe pojazdy? A może wielkie pojazdy gąsienicowe, które będą nieść pomoc ludziom i zwierzętom?

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do konkursu plastycznego pt. „Co będzie produkować Huta Stalowa Wola w 2038 roku?”.

Do pobrania:  REGULAMINMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha