Relacja z “Powitania Wiosny” w Tarnobrzegu

Nieco później bo dopiero 24 marca “Wędrowcy” powitali wiosnę. Pomimo powrotu zimy (tydzień wcześniej) i siarczystych mrozów nie zrezygnowaliśmy z zaplanowanej wycieczki. W słoneczny dzień witaliśmy wiosnę nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Spacer po płatach śniegu, wspólne zdjęcia, bezchmurne niebo, spokojne jezioro to wszystko pozytywnie nas nastrajało. W “Patio Cafe” odpoczywaliśy przy kawie, herbacie i ciastku. “Cudze chwalicie swego nie znacie…” tymi słowami można rozpocząć relację z pobytu w Muzeum Historycznym miasta Tarnobrzega. Cóż się okazało? – większość  z nas po raz pierwszy była w odnowionych wnętrzach zamku w Dzikowie (rezydencja rodziny Tarnowskich). W zamku znajdują się wspaniałe zbiory sztuki europejskiej i polskiej. Oglądać można arcydzieła malarstwa od epoki renesansu po wiek XX. Częścią Muzeum Historycznego jest spichlerz dworski – relikt dawnego folwarku Tarnowskich wzniesiony w stylu klasycystycznym . Obecnie w spichlerzu prezentowana jest wystawa etnograficzna i ekspozycja poświęcona polskiemu przemysłowi siarkowemu. W drodze powrotnej snuliśmy plany na kolejne wyprawy “Wędrowców”. Zadowoleni, pełni wrażeń powróciliśmy do Stalowej Woli. Dodać należy , że ta wyprawa to już VI z cyklu “Powitanie Wiosny”. Witaliśmy wiosnę w:

• 2013 Pysznica
  • 2014 Chłopska Wola
  • 2015 Pysznica
  • 2016 Pieszo-Rowerowa Ścieżka Edukacji Przyrodniczej
  • 2017 Rezerwat Sochy i Park w Charzewicach

Prosimy o propozycje wypraw na kolejne lata.