Nagrodzą wybitnych w dziedzinie kultury

27 kwietnia 2018
godz. 18.00
sala widowiskowa

Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza na uroczystość wręczenia Nagrody Miasta Stalowej Woli „Gałązka sosny” w dziedzinie kultury, która odbędzie się 27 kwietnia 2018r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury.

„Gałązka sosny” to nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie Stalowej Woli lub działającym na rzecz miasta.

Podczas gali odbędzie się koncert Niny Nowak, czołowej polskiej śpiewaczki, wraz z Zespołem Rozrywkowym Radia i Telewizji Polskiej. Nina Nowak występuje w najbardziej elitarnych salach koncertowych świata. Koncertuje z prestiżowymi orkiestrami symfonicznymi od Ameryki po daleką Azję, śpiewając muzykę klasyczną, filmową, rozrywkową, jak również muzykę sakralną.

Zaśpiewała między innymi na Wielkiej Gali w Amfiteatrze Królewskim w Ammanie zorganizowanej przez króla Jordanii Abdullaha II i Królowej Ranii, na której były czołowe głowy państw wspierających pokój na świecie. Można było ją usłyszeć na otwarciu Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz wielkiej gali UEFA na Zamku Królewskim, gdzie zaśpiewała na zaproszenie Michaela Platiniego. Zaśpiewała też na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. U boku Andrea Bocellego nagrała piękne miłosne duety. Wystąpiła na urodzinach Królowej Elżbiety.

Występowała wiele razy dla Ojca Świętego na uroczystościach kościelnych, m.in. w Watykanie podczas wyjątkowych wydarzeń – kanonizacji Jana Pawła II, a także podczas Mszy Św. celebrowanej przez papieża Franciszka. Jak sama podkreśla, jest dumna ze współpracy z Janem Pawłem II, również na rzecz ludzi chorych, potrzebujących, objętych wojną. ONZ wyróżniło Ninę Nowak nagrodą specjalną za jej charytatywną działalność na rzecz głodujących krajów Afryki, które regularnie odwiedza i wspiera oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie.

Nina Nowak pochodzi z arystokratycznej rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Urodziła się w Przemyślu. Po studiach wyjechała do USA, gdzie w 1999 r. wygrała prestiżowe stypendium wokalne ufundowane przez NASA w Teksasie na Akademii Muzycznej w Houston w klasie prof. Deborah Harrey.

Zaproszenia na galę „Gałązka sosny” można odebrać w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli 24 kwietnia 2018 r. w godz. 7.00 – 15.00.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha