ZAKOŃCZONO nabór do III edycji RELACJI. Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych

zakończono nabór

Tematem tegorocznych RELACJI jest KONTYNUACJA dzieła i tradycji, a inspiracją myśl Krzysztofa Czyżewskiego (“Małe centrum świata”, Fundacja Pogranicze, Sejny 2017): “Wierność tradycji to nie upamiętnianie, lecz kontynuacja”.

Pomysł na „RELACJE. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” zrodził się z potrzeby znalezienia miejsca wspólnego dla różnych generacji, pretekstu do rozmowy o tym, co łączy pokolenia i pozwala komunikować się bez uprzedzeń. Czas zmian, chaosu, nadmiaru informacji, deficyt autorytetów pomagających uporządkować nasze działania opowiada się za spowolnieniem, przystankiem na rozmowę. Taki przystanek proponujemy w Stalowej Woli.

W jury III edycji Relacji. Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych zasiądą: Lech Śliwonik / Krzysztof Czyżewski / Ziuta Zającówna

Do pobrania:

REGULAMIN

Mamy przyjemność ogłosić listę spektakli zakwalifikowanych do konkursu festiwalowego Relacji III Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych:

………………….

„Chłopcy” – Amatorski Teatr Dramatyczny im. J. Żmudy, Stalowa Wola
„Cynamonowy pył” – M.D.K., czyli Młode Dzielne Kuropatwy, Rzeszów
„Kroniki podwórkowe” – Teatr Przedmieście, Rzeszów
„Księżniczka na opak wywrócona” – The M.A.S.K., Bielsk Podlaski
„Piaskownica” – Teatr Blagier, Stalowa Wola
„Próba generalna” – Teatr 44, Szamocin
„Sen miałam” – Kinga Kania, Dębica
„Towarzyszki” – Teatr Sirene, Łask
„Tragedia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda” – Teatr Reduta Śląska, Chorzów
„Wiech – koń by się uśmiał” – Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, Częstochowa

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Jednocześnie serdecznie zapraszamy do Stalowej Woli w dn. 21-23 września, by wspólnie dzielić się emocjami w atmosferze międzypokoleniowego spotkania teatralnego.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku, a także do śledzenia profilu Relacji.

PATRONI MEDIALNI