Teatralny Dzień Dziecka

3 czerwca 2018
godz. 12.00 / sala widowiskowa MDK
dla dzieci od 7 lat
BEZPŁATNE ZAPROSZENIA DOSTĘPNE

Stowarzyszenie „Strefa Spotkań” oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na Teatralny Dzień Dziecka, w ramach którego odbędą  się spektakle dla najmłodszych miłośników teatru.

Działanie realizowane jest w ramach projektu “Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”.

27 maja zawita do nas Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ze spektaklem „Misiaczek” dla dzieci od 1 do 6 lat. Po spektaklu zapraszamy rodziców i dzieci na warsztaty z metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. 3 czerwca odwiedzi nas Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ze spektaklem „Przygody Koziołka Matołka” dla dzieci od 7 lat. Po spektaklu zapraszamy rodziców i dzieci na warsztaty plastyczne “Zrób to sam”.Spektakl dla dzieci – „Przygody Koziołka Matołka”

3 czerwca 2018
godz. 12.00 / sala widowiskowa MDK
dla dzieci od 7 lat
zaproszenia od 28.05.2018

Darmowe zaproszenia (1 zaproszenie to wejściówka dla 1 osoby) będą do odebrania 

w Miejscu Spotkań Dmowskiego 11 oraz w sekretariacie MDK od 28.05.2018.

„Zapraszamy na pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egzotyczne kraje, poznaje ich mieszkańców i przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze.

Spektakl zrealizowany został w atrakcyjnej, bardzo przez widzów lubianej, konwencji zabawy teatralnej. Aktorzy ubrani w nieco za duże, zabawne kostiumy, przypominają dzieci. Wypełniają scenę (i nie tylko!) nieustannym ruchem i śpiewem. Akcja toczy się wartko, co powoduje szybkie zmiany, tworzonych przez aktorów, kolejnych miejsc zdarzeń. Pozwala na to prosta, ale pomysłowa scenografia.

Umowność scenografii i jej czyste, żywe kolory pobudzają wyobraźnię najmłodszych widzów. Do ich możliwości percepcyjnych dostosowane są również lekka forma spektaklu, prosta fabuła, krótki, rymowany tekst sztuki i łatwo wpadająca w ucho muzyka”.

tekst – Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
adaptacja i reżyseria – Lucyna Sypniewska
scenografia – Ewa Pietrzyk
muzyka – Krystyna Fuczik

 Obsada:

Jolanta Kęćko – Koziołek Matołek
Beata Orłowska
Małgorzata Sielska
Agata Sobota
Andrzej Matysiak
Andrzej Kuba Sielski

Spektakl aktorski.
Czas trwania – 55 min. (bez przerwy)Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha